Fudbaleri Lidsa i Mančester Sitija podelili su bodove na Eland Roudu u meču četvrtog kola Premijer lige koji je završen rezultatom 1:1.

Povratnik u elitu je pokazao još jednu sjajnu partiju, nakon uvodne protiv Liverpula u kom nije osvojio bodove.

Lids je posle četiri odigrane utakmice na deobi četvrtog mesta sa sedam bodova, koliko ima i Čelsi, dok je ekipa Pepa Gvardiole posle trijumfa i poraza zabeležila i prvi remi.

Gosti sa Etihada poveli su u 17. minutu kada je Rahim Sterling sam sebi stvorio dobru šansu za udarac i sa 15 metara savladao čuvara mreže Lidsa.

Domaći su nastavili hrabro i ofanzivno da igraju, a u 59. minutu Rodrigo Moreno je iskoristio lošu reakciju Edersona i izjednačio rezultat.

Građani su u finišu tri puta tražili najstožu kaznu, jednom zbog igranja rukom fudbalera Lidsa, a ostala dva zbog duela u kojima je, smatrali su Građani, nepropisno zaustavljen Rahim Sterling.

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Brajton sa 4:2, u utakmici četvrtog kola Premijer lige.

Everton je poveo golom Dominika Kalvert-Luina u 16. minutu, izjednačio je Nil Mope u 41, da bi novu prednost domaćem timu doneo Jeri Mina u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golovima Hamesa Rodrigesa u 52. i 70. minutu Everton je potvrdio pobedu, a konačan rezultat postavio je Iv Bisuma u 92. minutu.

Everton je prvi na tabeli Premijer lige sa maksimalnih 12 bodova, dok je Brajton sada na 14. poziciji sa tri osvojena boda.

Ekipu Evertona u narednom kolu čeka gradski derbi protiv Liverpula, dok će Brajton gostovati Kristal Palasu.