Fudbaleri Lacija nastavili su trku za šampionsku titulu u Seriji A pošto su u susretu 28. kola uspeli da naprave preokret i pobede Fjorentinu sa 2:1 (0:1).

Bio je to susret na kojem smo videli trojicu srpskih reprezentativaca, u timu Lacija svih 90 minuta odigrao je Sergej Milinković Savić, dok je istu minutažu s druge strane imao i Nikola Milenković.

Dušan Vlahović je u 63. minutu u špicu napada ekipe iz Firence zamenio Patrika Kutronea, dok je Aleksa Terzić presedeo utakmicu na klupi za rezerve.

Vlahović je u petom minutu nadoknade isključlen pošto je laktom udario protivničkog igrača u situaciji kada su bili bez lopte.

Ovim trijumfom, Lacio je stigao ponovo na četiri boda manje od Juventusa i sva je prilika da ćemo do kraja imati uzbudljivu trku za Skudeto.

Fjorentina je bolje počela i u 25. minutu stigla do prednosti, a strelac je bio iskusni Frank Riberi.

Promešao je u svom stilu odbranu domaćina, predriblao trojicu igrača a onda neodbranjivim udarcem zatresao mrežu Lacija.

U nastavku, imao je i Nikola Milenković priliku da u 61. minutu povisi na 0:2, ali kazna je stigla šest minuta kasnije kada je dosuđen penal za „nebeskoplave“ koji je Ćiro Imobile pretvorio u izjednačujući gol.

Sedam minuta pre kraja, odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, Luis Alberto je pogodio desni donji ugao gola gostiju i Lacio je tako stigao do zlata vrednih bodova.

Prethodno su se u subotnjem popodnevnom programu sastali Breša i Đenoa (2:2).

Činilo se da će Breša lako do pobede, posebno kada su Alfredo Donaruma u desetom i Alesandro Semprini u 13. minutu postigli golove za 2:0.

Ipak, sudija je u nastavku susreta svirao dva penala za goste, a precizni sa 11 metara bili su Jago Falke u 38. i Andrea Pinamonti u 69. minutu.

Konačno, Kaljari je kod kuće pobedio Torini sa 4:2 (2:0). Ekipa sa Sardinije je povela preko Nandeza u 12. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Đovani Simeone pogodio za 2:0.

Samo što je krenuo drugi deo, Rađa Naingolan je u 46. minutu povisio na 3:0, ali su gosti golovima u 60. i 66. minutu učinili meč zanimljivijim. Prvo je pogodio Brazilac Bremer, a potom i Andrea Beloti.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Žoao Pedro golom iz penala u 68. minutu.