Fudbaleri Juventusa savladali su Leće 4:0 u susretu 28. kola Serije A i tako nastavili pohod ka odbrani šampionske krune.

Uprkos dominantnoj igri torinskog tima i crvenom kartonu koji je Lukoni dobio u 32. minutu posle prekršaja nad Bentakurom, gosti su uspeli da do odmora sačuvaju mirnu mrežu.

Ipak, defanzivni bedem Lećea pukao je u 53. minutu kad je Dibala, posle proigravanja Ronalda, sa 17 metara uputio neodbranjiv udarac i doneo vođstvo Juventusu.

Devet minuta kasnije Ronaldo je oboren u šesnaestercu rivala pa je sudija bez dileme pokazao na belu tačku. Upravo Portugalac je preuzeo odgovornost i izveo jedanaesterac rutinski udvostručivši vođstvo „stare dame“.

Rezultat iz 62. minuta bio je na snazi do završnice susreta, a onda su u tri minuta Iguain na asistenciju Ronalda i De Liht posle proigravanja Košte stavili tačku na utakmicu.

Juventus posle 28 kola ima 69 bodova uz učinak od 22 pobede i po tri remija i poraza, dok je Leće ostalo na 25 bodova i ispod linije koja garantuje opstanak u eliti.