Gubio je Lacio na poluvremenu od Kaljarija, o onda je na scenu stupio srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić koji je s distance zakucao loptu u mrežu tima sa Sardinije, da bi konačnih 2:1 postavio najbolji strelac Serije A Ćiro Imobile.

Rimljani su uzdrmani ušli u meč 35. kola, a kako i ne bi kada su od ekipe koja se bori za Skudeto u poslednjih pet kola osvojili samo bod.

Znao je to da kazni Kaljari, pa je Žoao Pedro pogodio već u trećem minutu. Strašan gol iz prekida s gotovo 30 metara, koji je na kraju poništen.

Razlog – indirekt! Pravila fudbala jasno nalažu da iz indirekta nema direknog udarca u gol, a Brazilac je to očigledno zaboravio. Prava šteta što je poništen evrogol, pošto je lopta ušla u same rašlje.

Gosti su ipak stigli do prednosti i to u 45. minutu, kada je mrežu pogodio Đovani Simeone.

Pauza je očigledno više prijala domaćim fudbalerima. Sergej Milinković-Savić je već u 47. minutu zakucao loptu sa 17 metara desnom nogom pod prečku. Bio je to Srbinov šesti gol ove sezone u italijanskom šampionatu.

Buđenje Lacija iskoristio je i najbolji strelac Serije A Ćiro Imobile. Italijan je rutinski pogodio dalji ugao za totalni preokret na „Olimpiku“ i tri boda nebeskoplavih.

Imobileu je to 31. gol ove sezone, ponovo je zaseo na vrh liste najbolji strelaca, dok je Ronaldo ostao na koti 30.

Tri kola ostala su do kraja Serije A, Lacio je četvrti na tabeli sa 72 boda, Inter ima 73, Atalanta 74, a prvoplasirani Juventus koji je neočekivano izgubio od Udinezea (2:1) ima 80 bodova.