Fudbaleri Juventusa izgubili su na gostujućem terenu od Udinezea rezultatom 2:1 (0:1), u utakmici 35. kola Serije A, propustivši prvu priliku da osvoje devetu uzastopnu titulu.

Crno-belima iz Torina je za osvajanje Skudeta bila potrebna pobeda u Udinama, ali su pretrpeli peti poraz u ligi.

Juventus je poveo u 42. minutu golom Matejsa de Lihta, a izjednačio je Ilija Nestorovski u 52. minutu. Pobedu Udinezeu doneo je Seko Fofana pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

„Stara dama“ je prvi na tabeli sa 80 bodova, šest više od drugoplasirane Atalante i sedam više od Intera na trećem mestu.

Juventusu je za titulu potrebna jedna pobeda u poslednja tri kola.

Udineze je ostvario prvu pobedu protiv Juventusa na domaćem terenu u Seriji A posle 10 godina. Tim sa „Friulija“ sada ima 10. pobeda u ligi i popeo se na 15. mesto na tabeli sa 39 bodova, sedam više od zone ispadnja.