Roma slavlje Kolarov

Fudbaleri Rome ubedljivo su savladali SPAL u gostima 6:1, a među strelcima za rimski klub bio je i srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

„Vučica“ je u okviru 35. kola Serije A upisala pobedu, a vođstvo gostima doneo je Kalinić u 10. minutu. Hrvatski napadač iskoristio je lošu reakciju odbrane domaćina i iz peterca zatresao mrežu.

U 24. minutu SPAL je izjednačio golom Ćerija koji je izvanredno reagovao i glavom prosledio dugu loptu Valdifjorija iza leđa Lopeza.

Gol Ćerija na kratko je očuvao nadu domačina, ali je već u 38. minutu Karles Perez doneo novo vođstvo Rimljanima.

U drugom minutu nastavka Aleksandar Kolarov je demonstrirao razoran udarac i sa više od 30 metara udvostručio vođstvo Rome.

Usledila su dva gola Bruna Peresa, a potom i tačka koju je stavio Zanolo u 90. minutu.

Roma je pobedom zadržala šetu poziciju ispred Milana i kolo pre kraja prvenstva nalazi se na mestu koje vodi direktno u grupnu fazu Lige Evrope.