Fudbaleri Srbije bili su prilično efikasni prethodne nedelje, ali je pored onih lepih bilo i onih ružnih scena.

Pa i onih ne tako dobrih vesti za neke od naših momaka. Najnovije su da Luka Jović verovatno posle tri godine ide iz Reala na leto.

Više puta je pokazao svoj potencijal, samo mu to ne polazi za rukom u Real Madridu, pa mu je uteha što ga želi Arsenal.

Dok Luka ne dobija šansu da igra kako ume, drugi poput Dušana Tadića dobijaju od nezahvalnih navijača čašu u glavu.

Groningen je igrao sa Ajaksom, „kopljanici“ su pobedili sa 3:1, a Tadić je imao gol sa penala i asistenciju.

Načeo je Groningen najpre dodavanjem za Davija Klasena u nadoknadi prvog poluvremena, da bi u istoj realizovao i penal.

Taj „blickrig“ je označio da se Ajaks nije „ohladio“ posle reprezentivne pauze i nastavio je da gazi ka tituli.

Za to vreme je Aleksandar Mitrović nastavio da gazi ka priznanju najboljeg strelca Čempionšipa, pošto je rekorder tog takmičenja po broju golova postao i pre reprezentativne pauze.

Za vikend je dao dva gola Kvins Park Rendžersu dok vuče svoj Fulam put povratka u Premijer ligu.

„Kotidžersi“ su sada prvi sa 80 bodova, dok drugoplasirani Bornmut ima 72 i ovog puta će po svoj prilici Mitrovićeva ekipa izbeći plej-of.

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić; Foto: EPA-EFE/Riccardo Antimiani

Ni Sergej Milinković-Savić nije „kulirao“. On je igrao u meču sa Sasuolom i nebesko-plavi su pobedili sa 2:1.

Sergej je postigao ono što će se ispostaviti kao pobedonosni pogodak u 51. minutu, pa Lacio sada održava nadu da će se naći u Evropi.

Majstorski je osetio kada da se ubaci u prostor posle centaršuta iz slobodnjaka, izašao je sam kao duh ispred golmana i majstorski pogodio ćošak.

Filip Kostić se nije radovao pobedi svog Ajntrahta u meču sa Grojter Firtom, pošto je 90 minuta proteklo bez njegovih asistencija ili pogodaka, pa je ostalo 0:0.

Hetafe je slavio 1:0, Mitrović je igrao i bio stub odbrane svog tima, a u istom meču je Nemanja Maksimović proveo 70 minuta u dresu Hetafea na terenu.

Ulogu stuba odbrane obavljao je i Nikola Milenković u pobedi Fjorentine nad Empolijem 1:0, dok je njegov saigrač Matija Nastasić presedeo na klupi.

Još jedan od standardnih defanzivaca Srbije, Strahinja Pavlović, takođe je bio van sastava Bazela, za meč sa Jang Bojsom.

Nemanja Gudelj nije mogao da za 77 minuta odbije nalet Barselone, pa je Barsa u nedelju pobedila 1:0, a jedan od aktivnijih pojedinaca u meču sa Danskom, Nemanja Radonjić, pauzirao je meč Benfike i Brage.

Saša Lukić je kontrolisao dešavanja na sredini terena u pobedi Torina nad Salernitanom (1:0), a Dušan Vlahović je poražen sa Juventusom od Intera „minimalcem“.

Miloš Veljković nije bio u sastavu Verdera za meč sa Sandhauzenom, a Mihailo Ristić je bio suspendovan u okršaju Monpeljea i Bresta.

Marko Grujić od okršaja sa Danskom nije video akciju u Portu, dok je Andrija Živković bio strelac u porazu PAOK-a od Panatinaikosa.

Andrija je u 70. minutu dao utešni gol, pošto je Panatinaikos u tom trenutku već imao višak od dva pogotka.

BONUS VIDEO – Skandal: Tadića pogodili časom piva u glavu