Lacio je pretrpeo težak poraz u 33. kolu Serije A, pošto je sa 5:2 izgubio na gostovanju od Napolija.

Sergej Milinković-Savić postigao je evrogol za tim iz Rima, ali to nije previše pomoglo Laciju.

On je pri razultatu 4:1 postigao gol iz slobodnog udarca.

Namestio je loptu sa nešto više od 20 metara i pogodio sam gornji ugao, a golman Meret je samo paradom ulepšao pogodak.

Napoli je do poluvremena postigao dva gola preko Insinjea sa penala i Politana, da bi već u prvih 20 minuta nastavka došli do velikih 4:0. Prvo je Insinje uvećao prednost svojim drugim golom, da bi i Dris Mertens zatresao mrežu Lacija.

Uspeo je tim iz Rima da u roku od pet minutta preko Imobile i našeg asa unese nešto drame u meč, ali je u 80. minutu Osimhen petim golom za Napoli uništio i posednje nade gostiju.

Napoli je novom pobedom na petom mestu sa samo dva boda manje od Juventusa i Atalante, dok je Lacio pozicija ispod sa pet bodova manje od ekipe iz Napulja.

U meču pre ovog, fudbaleri Rome i Atalante odigrali su 1:1.

Gosti iz Bergama su poveli golom Ruslana Malinovskog posle asistencija Robina Gonsensa koji je uspeo da dobije i crveni karton.

Brajan Kristante je 15 minuta pre kraja projektilom doneo izjadnečenje i postavio konačnih 1:1.