Fudbaleri Lacija remizirali su sa Empolijem 3:3 u 20. kolu Serije A, najzaslužniji za to bio je Sergej Milinković-Savić.

Sergej je odigrao najbolji meč ove sezone. Postigao je dva gola, a imao je i asistenciju.

Poveo je Empoli rano, već u šestom minutu golom Bajramija sa bele tačke. Samo 120 sekundi kasnije prednost je udvostručio Zurkovski.

Lacio se od tog momenta probudio, a prvi gol stigao je preko Imobilea, koji je iskoristio perfektan centaršut Sergeja Milinkovića-Savića.

Usledilo je zatišje sve do 66. minuta kada je Srbin iskoristio centaršut Felipea Anderson smestivši loptu pokraj leve stative.

Ipak, Empoli je ponovo poveo i to u 75. minutu preko Di Frančeska. Lacio je od tog trenutka bio praktično jedina ekipa na terenu.

Prvo je gol Patrika poništen zbog ofsajda, da bi Čiro Imobile promašio penal u 87. minutu.

Kada se činilo da je Empoli napravio iznenađenje, na scenu je stupio Sergej koji je u dubokoj nadoknadi poravnao rezultat i doneo bod svom timu.

Lacio je sada osmi sa 32 boda, dok je Empoli jedno od najvećih iznenađenja ove sezone, pošto se nalazi na devetoj poziciji sa 28 osvojenih bodova.

U preostala dva, do sada, odigrana susreta, Kaljari je pobedio Sampdoriju u gostima sa 2:1, dok je Verona istim rezultatom savladala Speciju.