Lacio našeg Sergeja Milinković-Savića na proleće će igrati u nokaut fazi Lige konferencija

Lacio je ispao iz Lige Evrope usled spleta neverovatnih okolnosti, pošto je poražen od Fejenorda u Roterdamu sa 1:0.

Jedini strelac bio je Santijago Himenez u 64. minutu, a okviru grupe F je Midtjiland na svom terenu savladao Šturm iz Graca rezultatom 2:0.

Ono što ovu grupu izdvaja od ostalih je potpuna izjednačenost. Naime, sve četiri ekipe završile su sa po osam bodova, a dalje su prošli Fejenord kao prvoplasirani i Mitiland kao drugoplasirani tim, dok će Lacio igrati u nokaut fazi Lige konferencija jer je u grupi završio kao treći.

Presudila je gol-razlika, Fejenord je imao 13:9, Midtjiland 12:8, ali je holandski klub u prednosti zbog većeg broja datih golova.

Lacio je stao na 9:11 i na začelju je ostao Šturm sa 4:10, pa se oprostio od Evrope.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta, ali nije uspeo da obezbedi svojoj ekipi pobedu kao što mu je to polazilo za rukom u nekim prethodnim utakmicama. Srpski reprezentativac je postigao ove sezone pet golova i sedam puta asistirao na 18 nastupa u svim takmičenjima.