Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Monaka 4:1 u meču šestog kola grupe H Lige Evrope i završili su svoju evropsku sezonu.

Zvezda je previše bila pasivna u ključnim trenucima, domaćin je na stadionu „Luj II“ kaznio propuste tima Miloša Milojevića, pa je srpski šampion otišao sa više golova u svojoj mreži.

Tek u drugom poluvremenu je Zvezda bila konkurentnija, u prvom je bila potpuno podređena i Monako je na konto toga zaslužio pobedu i plasman dalje sa drugog mesta.

Kevin Foland je upisao het-trik, a odbrana Zvezde je doživela pravi sumrak.

Ferencvaroš je prvi, Monako drugi, Trabzon treći u grupi i ide u Ligu konferencija, a Zvezda završava takmičenje, iako je došla iz prvog šešira.

Prvo poluvreme bilo je kao horor film u kom se Zvezda nevoljno našla. Miloš Milojević je sve karte bacio na napad i to se osvetilo.

Prvih pet minuta je proteklo u obećavajućoj igri gostiju koji su pokušavali da napadaju i sleva i zdesna.

Međutim, čim se „ćurak“ okrenuo, a napad preselio na njihovu polovinu, problemi su pretvoreni u vođstvo Monaka.

Usamljeni Kanga je bio nesnađen pred svojim kaznenim prostorom, napadači su odsečeni čim je Monako stisnuo, a posledica je previše prostora pred šesnaestercem Milana Borjana.

Već u petom minutu videla se slabost u odbrani, pa je Kevin Foland natrčao na centaršut Kajo Enrikea i kaznio očajnu procenu kapitena Zvezde.

Ispred Borjana je glavom šutirao u praznu mrežu i bilo je 1:0. Zvezdu je to uzdrmalo, Monako je rano bio osokoljen i nastavio je u istom ritmu.

Do 15. minuta Foland i Ben Jeder su carovali prostorom ispred šesnaesterca, a Trabzon je za to vreme poveo protiv Ferencvaroša u Turskoj golom Bakasetasa.

Monaku je poništen gol Ben Jedera u 16. minutu, Pešić je bio u ofsajdu kada je gađao preko prečke u 20, a od lošeg ka gorem je za Zvezdu pošlo u 27.

Tada je Foland dobio loptu od Dijatea na 15, 16 metara i šutirao je iz prve u donji levi ugao Borjanovog gola za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Monako je imao dvocifren broj šuteva u gol rivala, a Zvezda samo dva.

Početak drugog dela doneo je novi šok za srpski tim i gol u 50. minutu. Monako je poveo 3:0 posle prodora Aleksandra Golovina i centaršuta koji je sa tri, četiri metra ispred gola, Milan Rodić slučajno gurnuo u svoju mrežu.

Zvezda je znake žiota pokazala posle prodora Ivanića, na koga je startovao Badijašil i dobio žuti karton, a sudija Gozubujuk pokazao na penal.

Kanga je preuzeo odgovornost, pogodio je i zaostatak je smanjen na 3:1. Nije se čekalo duže od desetak minuta kada je Aleksandar Pešić dobio pas u prostor, uspeo ispred peterca da pronađe malu mrežu i da se zvezdaši nadaaju da je 3:2.

Umesto toga, sudija je pokazao da je ofsajd i pogodak je poništen.

Monako je potom imao dve šanse preko Dijate i rezerviste Brila Emboloa, a u poslednjih deset minuta Zvezda je ušla kao tim koji se branio, a morao je da napada po svaku cenu.

Ivanić je na pragu 81. minuta šutirao malo pored stative, a Foland je u 87. minutu postavio konačan rezultat laganim udarcem po zemlji sa manje od deset metara.

Zvezda je porazom završila evropsku epizodu u Ligi Evrope u grupnoj fazi prvi put od kada se u evropska takmičenja vratila redovno 2017.