Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Slovackog u šestom kolu grupe D u Ligi konferencija.

Crno-beli nisu oduševili pred dvadesetak hiljada osnovaca do 14 godina na stadionu u Humskoj, ali su obezbedili plasman u nokaut fazu takmičenja.

Ostaje žal što su propustili šansu da to učine sa prvog mesta u grupi, pošto je Keln „odigrao“ za crno-bele i uzeo bod Nici (2:2).

Tim Gordana Petrića nije uspevao da održi energiju i želju tokom svih 90 minuta, u napadu je falilo kreacije, u odbrani sigurnosti.

To se posebno videlo u završnici drugog poluvremena kada je Mihal Tomić mogao da zicerom napravi potpuni preokret.

Srećom po crno-bele, to nije uradio, pa je Partizan sa drugog mesta otišao u šesnaestinu finala takmičenja i čeka žreb za šesnaestinu finala takmičenja u ponedeljak, umesto da čeka žreb osmine finala tek u februaru.

Prvo poluvreme Partizan je počeo nekako bojažljivo i rezervisano. Delovalo je kao da crno-beli igraju „čekalicu“ sa igračima Slovackog.

Česi su napadali u prvih pet minuta Rikardo Gomeš je u šestom prošao levo i opalio po lopti, samo što to nije ličilo ni na šut, ni na centaršut.

Ekipa Slovackog je do 20. minuta imala dve polušanse, a onda je kao grom iz vedra neba Kristijan Belić uklizao i spasao gol posle šuta Danijela Holcera.

Centaršut sa leve na desnu stranu nije dovoljno brzo ispratila odbrana crno-belih, Holcer je desno ostao gotovo sam i Belić je uleteo u poslednjem trenutku.

Tada su se crno-beli malo bolje razigrali i u 26. minutu su imali dobru šansu kada je Menig odložio loptu za Fusenija Dijabatea, a ovaj iz prve „tukao“ preko prečke.

Deset minuta kasnije, Rikardo Gomeš je nadskočio štopera češkog tima Stanislava Hofmana i sa peterca imao odličnu šansu.

Glavom je uspeo da zahvati loptu, ali je ona odletela pored stative, pa je Hofman dovoljno zasmetao da egzekucija Gomeša ne bude perfektna.

I baš kada se činilo da će prvo poluvreme imati mirnu završnicu, usledio je korner sa leve strane, lopta je stigla do druge stative i glave Hamidu Traorea od koga je poletela ka Janu Kalabiški.

Bek Slovackog je ispružio ruke, sudija Pavel Račkovski je odmah pokazao ka beloj tački i Bibars Natho je u 41. minutu bio siguran.

Partizan je poveo sa 1:0 i tim rezultatom otišao na poluvreme. Drugi deo igre počeo je sa dve opasne šanse Slovackog u prvih šest, sedam minuta.

Prvo je Mihal Kohut u 51. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio je Svetozara Markovića.

Od igrača Partizana se lopta odbila tik pored stative, a pošto je išla ka nebranjenom delu mreže, Partizan je imao mnogo sreće.

Nepun minut kasnije, Popović je sjajno odbranio i paradom spasao svoj gol, što je bila opomena za domaće.

Nisu je dovoljno ozbiljno shvatili pošto je Kohut sa leve strane u 70. minutu poslao idealnu loptu u peterac za usamljenog Ondreja Mihalika.

Rezervista Slovackog je mogao da bira gde će da šutira sa oko tri, četiri metra i promašio je čitav fudbal.

Samo napad kasnije, Slobodan Urošević je izblokiran, a ubrzo je usledio „hladan tuš“ u Humskoj.

Popović je posle centaršuta i gužve u petercu probao da izboksuje loptu, bacio ju je tek do Mihala Tomića koji je po zemlji plasirao loptu u mrežu za 1:1, a ona je na putu do mreže pogodila Mihalika u nogu i pripisan mu je pogodak.

Tomić je deset minuta kasnije imao „lastu“ i čist zicer za 2:1, ali je gađao preko gola, dok je Rikardo Gomeš u 88. glavom umalo zatresao mrežu, da mu golman nije odbranio.

Te dve šanse su ujedno bile i poslednje ozbiljnije na meču, u kom je Petrić pred sam kraj izveo Natha, crno-beli su „ukrali“ malo vremena i na kraju obezbedili proleće u Evropi.