Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Benevento sa 5:2, u utakmici četvrtog kola italijanskog prvenstva.

Benevento je poveo u petom minutu golom Đanluke Kaprarija, a izjednačio je Pedro u 31. minutu. Četiri minuta kasnije vođstvo Romi doneo je Edin Džeko, a u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena gol koji je postigao Henrih Mhitarjan poništen je zbog ofsajda.

U 55. minutu gol za Benevento postigao je Đanluka Lapadula, a novo vođstvo domaćima doneo je Žordan Veretu, u 69. minutu iz penala. Svoj drugi gol na utakmici Džeko je postigao u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Karles Peres u 89. minutu.

Roma je tako stigla do druge pobede u ligi i zauzima sedmo mesto na tabeli sa sedam bodova. Benevento ima bod manje na 10. mestu.