Mitrović

Reprezentacija Srbije osvojila je bod protiv Turske (0:0) u 2. kolu Lige nacija.

Duel na stadionu „Rajko Mitić“ završen je mirnih mreža, a zadovoljniji bodom mogu da budu „orlovi“ koji su od 50. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja Aleksandra Kolarova.

Kapiten Srbije nesmotrenim reakcijama zaradio je dva žuta kartona i ostavio igrače na cedilu. Usledila je inicijativa gostiju koji su u završnici napadali i sa dva kalsična špica, međutim tim Ljubiše Tumbakovića stigao je do prvog boda u novoj sezoni Lige nacija.

Srbija – Turska 0:0

Stadion: „Rajko Mitić“.

Sudija: Aleksej Kulbakov (Belorusija).

Srbija: Rajković, Milenković, Pavlović, Kolarov, Lazović (od 27. Gaćinović), Tadić, Gudelj, Ne. Maksimović (od 60. S. Mitrović), Kostić, Radonjić, A. Mitrović.

Turska: Gunok, Čelik (od 46. Sangare), Sojundžu, Kabak, Ali Kaldirim, Tufan, Kokdžu (od 60. S. Mitrović), Tekdemir, Unal (od 75. Jilmaz), Jaziči, Karaman.

Srbija 0 0 1 1:3 0

90+4′ Kraj utakmice! Srbija – Turska 0:0

87′ Odlična šansa za Srbiju

Đuričić i Aleksandar Mitrović su zapretili, ali nisu uspeli da izbore više od kornera. Posle udarca iz ugla je šutirao Stefan Mitrović međutim pored gola.

86′ Izmena Srbije

Filip Đuričić je zamenio Nemanju Radonjića.

85′ Srbija se grčevito brani

Gosti imaju inicijativu u završnici, ali su Rajković i defanzivci na visini zadatka.

78′ Poslednja izmena gostiju

Burak Jilmaz je u igri umesto Unala. Turska sa dvojicom klasičnih napadača u poslednjih dvanaest minuta, sa nadoknadom.

65′ Pavlović čvrst, Turci traže penal

Sangare je bio u vazdušnom duelu sa srpskim štoperom koji je pripao defanzivcu Monaka. Čvrsta igra Srbina bila je povod za proteste gostiju, ali je arbitar opravdano ostao nem na zahteve Turaka da dosudi jedanaesterac.

62′ „Orlovi“ nižu kartone

Tadić je zbog protesta zaradio javnu opomenu, a potom i Kostić koji je veoma grubo startovao u duelu sa rivalom.

60′ Izmene na obe strane

Under je u igri umesto Kokdžu, a umesto Maksimovića u igri je Stefan Mitrović.

58′ Slobodan udarac za Tursku

Lopta je pogodila Mitrovića u živom zidu, te je propala izgledna šansa za goste.

50′ Crveni karton za Kolarova

Kapiten Srbije dobio je drugi žuti karton posle novog nesmotrenog starta pa će „orlovi“ u nastavku susreta igrati sa igračem manje.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Turci su napravili prvu izmenu: Čelik je izašao, a u igri je Sangare.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

45+1′ Žuti za Kolarova

Kapiten Srbije zaradio je javnu opomenu nakon što je ispucao loptu dok je igra bila prekinuta.

45′ Stopostotna šansa za Mitrovića

Neočekivano se centarfor Srbije našao u šansi posle greške Turaka. neometano je uputio udarac iz srca šesnaesterca, ali je gađao preko gola.

44′ Korner za „orlove“

Kostić je pokazao znake života „orlova“ i prodorom po levom boku razbio monotoniju. Iznudio je ofanzivac korner,  koji nije doneo promenu rezultata.

Kostić

40′ Uspavana Srbija

„Orlovi“ još nisu uputili udarac u okvir gola rivala. Pokušali su Radonjić i Kostić posle pola sata bez pretnje, ali je Sojundžu izblokirao oba udarca.

37′ Prvi karton

Jaziči je posle grubog starta zaradio žuti karton.

29′ Inicijativa gostiju

Jeziči je oprobao udarac sa distance, ali je poslao loptu daleko od okvira gola.

27′ Prinudna izmena „orlova“

Kako je bilo najavljeno, Mijat Gaćinović je u igri umesto Lazovića. Problema sa povredom ima i Rajković koji je nezgodno pao nakon jednog od duela.

25′ Lazović na travi

Fudbaler Verone nije u stanju da nastavi meč. Napustio je igru, a uskoro će ga na terenu zameniti Gaćinović.

21′ Gužva pred golom gostiju

Prekršaj Karamana nad Lazovićem doneo je priliku Srbiji da zapreti iz prekida sa desnog boka. Tadić je poslao loštu u peterac, ali je Mitrović prekršajem okončao napad „orlova“.

Mitrović Srbija Turska

16′ Nesmotren potez Rajkovića bez kazne

Loše je golman Srbije ispucao loptu, nakon čega je Maksimović ispravio grešku saigrača i izbio loptu u korner. Imali su „orlovi“ sreće u nastavku jer je Kabak glavom gađao pored gola.

14′ Slobodan udarac za Tursku

Kolarov je napravio prekršaj na oko 25 metara od Rajkovićevog gola, ali prekid nije doneo konkretnu pretnju.

10′ Radonjić posebno raspoložen

Srbija ima blagu inicijativu u uvodnim momentima, a najviše glavobolja gostima trenutno zadaje Nemanja Radnojić.

Radonjić Srbija Turska

5′ Prva pretnja „orlova“

Lazović je proigrao Kostića na levom boku koji je pogodio spoljnu mrežu.

1′ Utakmica je počela!

Srbija

20.31 Dmitrović: Vezni red i napad Turske opasni po naš gol

Marko Dmitrović, golman reprezentacije Srbije, pričao je o narednom meču „orlova“ u Ligi nacija i reprezentaciji Turske, na konferenciji održanoj u subotu.

„Poznajemo ih, ne previše u detalje. Ali znamo da je to jedna kvalitetna reprezentacija na individualnom aspektu. Analizirali smo ih, dodatno ćemo ih još analizirati do utakmice. Imaju dosta kvalitetnih igrača, ne bih izdvojio nijednog, svaki iz veznog reda i napada može da bude opasan po naš gol. Fokusirani smo da sprovedemo sve što selektor hoće u delo, ako to učinimo rezultat neće izostati“.

20.09 Poznat i sastav Turske

Selektor Turske Šenol Guneš napravio je čak deset izmena u odnosu na premijeru protiv Mađarske. U timu je ostao samo Sojundžu.

Turska (4-2-3-1): Gunok – Čelik, Sojundžu, Kabak, Ali Kaldirim – Tufan, Kokdžu – Tekdemir, Unal, Jaziči – Karaman.

19.49 Nova pobeda Rusa

Rivali u grupi Srbije i Turske, Rusija i Mađarska odigrali su duel u Budimpešti, a ceo plen pripao je gostima koji su pobedili 3:2.

19.38 Tumbaković: Pobeda za ugodan put u Norvešku

Uoči susreta 2. kola Ljubiša Tumbaković je istakao da bi pobeda značajno doprinela atmosferi.

“Pozitivan rezultat uvek definiše atmosferu unutar grupe. Učinićemo sve da nam za mesec dana bude bolje i ugodnije, taj odlazak u Norvešku”, rekao je selektor Srbije na konferenciji za medije pred duel sa turskom.

19.25 Sastavi

Selektor Ljubiša Tumbaković, izvršio je tri promene u odnosu na premijeru sa Rusijom. Iz startne postave koja je igrala u Moskvi izostali su golman Marko Dmitrović, štoper Nikola Maksimović i vezista Sergej Milinković-Savić. Umesto njih od prvog sudijskog zvižduka su Rajković, Kolarov i Radonjić.

Srbija (3-5-1-1): Rajković – Milenković, Pavlović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić, Radonjić – Tadić – Mitrović.

Turci, za razliku od „orlova“, još nisu obelodanili startnih 11.