Fudbaleri Crvene zvezde očuvali su stoprocentan učinak i posle 10. kola Superlige savladavši Napredak na svom terenu 3:0.

Šampion Srbije rivala je načeo već u prvom minutu golom Falčinelija. Italijanski centarfor još jednom je pokazao da je osveženje u špicu postigavši četvrti gol od dolaska u Beograd.

Samo osam minuta kasnije Ivanić je udvostručio prednost posle odlične povratne lopte Gajića sa levog boka.

Tim Dejana Stankovića bio je dominantan u nastavku susreta, ali nije uspeo da inicijativu pretoči u treći pogodak što je moglo da ga košta u 63. minutu kad je Eraković napravio penal nad Mrkićem.

Ofanzivac koji je oboren u šesnaestercu preuzeo je odgovornost i izveo najstrožu kaznu, ali je pogodio prečku.

Sedam minuta kasnije usledila je kazna takođe sa bele tačke. Spiridonović je pao u šesnaestercu gostiju posle duela sa Marinkovićem, a Ivanić je novim golom razrešio sve dileme.

Zvezda je tako pobedom otišla na odmor te će večiti derbi u Himskoj dočekati uz maksimalan učinak.

Sa druge strane, Napredak je ostao na pet bodova u 10 kola.

Crvena zvezda – Napredak 3:0 (2:0)

Stadion: „Rajko Mitić“.

Sudija: Srđan Jovanović.

Strelci: Falčineli u 1. i Ivanić u 9. i 71. (iz jedanaesterca) minutu.

Crvena zvezda: Popović, Gajić, Eraković, Milunović, Gobeljić, Nikolić, Kanga (od 46. Petrović), Gavrić (od 72. Krstović), Ivanić, Katai (od 46. Ben), Falčineli (od 46. Spiridonović).

Napredak: Ostojić, Stević (od 75. Todorović), Mršić, Marinković, Kostić (od 22. Milovanović), Rašković, Milošev (od 65. Ćuković), Kočić (od 46. Mijić), Spremo, Mrkić, Milunović.

90′ KRAJ UTAKMICE! Zvezda – Napredak 3:0

80′ Ostojić sprečava katastrofu

Pretila je Zvezda udarcima Petrovića i Bena, ali je golman Napretka sprečio debakl Kruševljana.

77′ Promene na obe strane

Radulović je u igri umesto Gajića, dok je kod gostiju Todorović zamenio Stevića.

72′ Krstović u igri

Talentovani napadač dobio je šansu u završnici susreta umesto Gavrića.

71′ GOL! Ivanić – 3:0!

Spiridonović je pao u šesnaestercu gostiju posle duela sa Marinkovićem, a Ivanić je novim golom najavio 10. slavlje crveno-belih u prvenstvu.

65′ Ćuković umesto Miloševa

Treća izmena gostiju koji su osvežili redove u ofanzivi.

63′ Prečka Mrkića iz penala

Strahinja Eraković je u šesnaestercu Zvezde oborio Mrkića. Fudbaler nad kojim je načinjen penal je i izveo najstrožu kaznu, ali je pogodio prečku.

60′ Luka Milunović pored gola

Fudbaler Napretka izveo je slobodan udarac sa oko 20 metara, ali je gađao pored gola.

55′ Stević kvari plan Ivanića

Posle dodavanja Gavrića, vezni fudbaler Zvezde je pokušao drugi put da se upiše u strelce, ali ga je omeo defanzivac gostiju koji je blokirao udarac.

46′ Trostruka izmena Zvezde na početku drugog poluvremena

Dejan Stanković je šansu u nastavku dao Petroviću, Spiridonoviću i Benu, a iz igre su izašli Katai, Kanga i Falčineli.

45′ Kraj prvog poluvremena

Zvezda je lako stigla do dva gola prednosti protiv Napretka i rasterećeno ide na odmor pred drugih 45 minuta.

40′ Karton Milovanoviću

Fudbaler Napretka zaradio je javnu opomenu posle prekršaja na oko 30 metara od gola. Slobodan udarac izveo je Katai koji je gađao direktno na gol, ali nije bio precizan.

33′ Kanga pa Gavrić

Dve pretnje crveno-belih u kratkom vremenskom razmaku. Pokušali su Kanga i Gavrić, ali je Ostojić oba udarca uz dosta napora prosledio u korner.

31′ Žuti karton za Nemanju Milunovića

Štoper Zvezde nepropisno je zaustavio Luku Milunovića zbog čega je zaradio javnu opomenu.

25′ Spremo pored gola

Prva ozbiljnija šansa za goste. Spremo je pokušao iz slobodnog udarca, ali nije pogodio okvir gola.

16′ Milunović preko gola

Domaćin nastavlja inicijativu, a nova u nizu pretnji bio je pokušaj Milunovića koji je odbijenu loptu sa oko 12 metara poslao preko gola.

9′ GOL! Ivanić – 2:0!

Nezaustavljivo izgledaju crveno-beli u uvodnim minutima susreta. Ivanić je odlično reagovao na dodavanje Gajića sa levog boka i udvostručio prednost.

1′ GOL! Falčineli – 1:0!

Zvezda je golom Italijana povela posle samo 45 sekundi. Centarfor je predriblao golmana Ostojića i plasirao loptu u mrežu.

1′ UTAKMCA JE POČELA

17.39 Milošević: Podižemo nivo pred evropske utakmice

Nebojša Milošević, pomoćnik Dejana Stankovića u stručnom štabu Crvene zvezde, uoči duela sa Napretkom naglasio je da je glavni protivnik crveno-belih umor.

“Napredak je klub sa bogatom tradicijom i renomeom. Rezultati im nisu u skladu sa kvalitetom i rekao bih da su u tranzicionom periodu, maloj krizi. Međutim, imaju individualni kvalitet koji je pojačan dolaskom Nemanje Milunovića. Sa druge strane, mi želimo da zadržimo pobedničku seriju u kojoj se nalazimo. Odigrali smo 13 utakmica u kojima imamo 12 pobeda i remi. Cilj stručnog štaba je da koristimo svaki minut u domaćem prvenstvu kako bismo poboljšali nivo igre za Evropu”, rekao je Stankovićev asistent.

17.25 Sastavi

Dejan Stanković odlučio je da promeša karte. Šansu među stativama protiv Napretka dobio je Popović, a od prvog sudijskog zvižduka na terenu su i trojica crveno-belih bisera Strahinja Eraković, Veljko Nikolić i Željko Gavrić. Iz startne postave izostao je Milan Rodić što je uzrokovalo rokadu te će njegovo mesto zauzeti Gobeljić, a na desnom beku će se naći Gajić.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Popović – Gajić, Eraković, Milunović, Gobeljić – Nikolić, Kanga – Gavrić, Ivanić, Katai – Falčineli.

Napredak (4-4-1-1): Ostojić – Stević, Marinković, Mršić, Kostić – Milošev, Spremo, Rašković, Kočić – Mrkić, Milunović.