Sevilja slavlje

Fudbaleri Sevilje u spektakularnom finalu Lige Evrope savladali su Inter 3:2 i stigli do šestog trofeja u prestižnom takmičenju.

Veoma uzbudljiv susret najavio je Lukaku golom iz jedanaesterca u 5. minutu koji je prethodno iznudio u duelu sa Dijegom Karlosom.

Gol u mreži Bona nije poremetio Špance koji su preko De Jonga u 12. minutu izjednačili, a 21 minut kasnije i potpuno preokrenuli rezultat.

Novo izjednačenje režirao je Godin posle samo dva minuta, a rezultat iz 35. minuta bio je na snazi do finaiša meča.

U 74. minutu Lukaku i Dijego Karlos su zamenili uloge junaka i tragičara. Fudbaler Sevilje koji je skrivio jedanaesterac na počeku meča šutirao je makazicama, a Lukaku loptu prosledio u svoju mrežu.

Autogol Belgijanca ispostavio se kao odlučujući, pa je Sevilja popravila rekord čiji je vlasnik i stigla do šestog trofeja u drugom po kvalitetu UEFA takmičenju.

Sevilja – Inter 3:2 (2:2)

Stadion: Rajn Energi (Keln).

Sudija: Dani Makeli (Holandija).

Strelci: De Jong u 12. i 33. i Lukaku (autogol) u 74. za Sevilju, a Lukaku u 5. i Godin u 35. minutu za Inter.

Sevilja: Bono, Navas, Kunde, Karlos (od 86. Gudelj), Regilon, Fernando, Đordan, Banega, Suso, Okampos (od 70. El Hadadi), De Jong (od 86. En Nesiri).

Inter: Handanović, Godin (od 90. Kandreva), De Fraj, Bastoni, D’Ambrozio (od 78. Mozes), Barela, Brozović, Galjardini (od 78. Eriksen), Jang, Martiznez (od 78. Sančez), Lukaku.

TOK MEČA

90+6′ KRAJ UTAKMICE! Sevilja je prvak Lige Evrope!

90+1′ Ofanziva Italijana

Inter pokušava da se vrati u meč, imao je milanski tim priliku da to učini posle kornera, ali se Sevilja odlično odbranila.

90′ Menja i Konte

U igri umesto godina je Kandreva, a igraće se još šest minuta sudijske nadoknade.

86′ Nove promene, šansu dobio i Gudelj

Dvostruku izmenu su izvršili Španci De Jong je ustupio mesto En Nesiriju, a Dijego Karlos Gudelju.

82′ Velika gužva pred golom Sevilje

Kounde Sevilja

Mozes je pokušao u padu, a potom i Sančez, međutim Kounde je požrtvovanom reakcijom zaustavio loptu na gol liniji.

78′ Trostruka izmena Partizana

Eriksen, Sančez i Mozes su na terenu umesto Galjardinija, Martineza i D’Ambrozija.

74′ GOOOL! Autogol Lukakua 3:2!

Dijego Karlos

Banega je izveo prekid, Dijego Karlos pokušao makazicama, a Lukaku preusmerio loptu i savladao svog golmana

70′ Prva izmena

Lopetegi je odlučio da napravi prvu promenu – umesto Okamposa u igri je El Hadadi.

65′ Stopostotna šansa za Lukakua

Napadač Intera poveo je kontru i izbio sam pred golmana Sebilje, međutim, Bono je izvanredno reagovao i zaustavio stopostotnu šansu.

59′ Odgovor Janga

Fudbaler Intera zapretio je posle dodavanja Barele, ali je lopta otišla preko gola.

56′ Regilon u spoljnu mrežu

Odličan prodor Regilona po levom krilu, ostavio je iza sebe Godina, jako šutirao, ali u spoljni deo mreže.

46′ POČELO JE DRUGO POLUVREME

45′ Kraj prvog poluvremena

Mogla je Sevilja drugi put da povede u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Banega je centrirao, a Okampos gađao pod prečku. Ipak, krajnjim naporima Handanović je sačuvao mrežu.

35′ GOOOL! Godin – 2:2!

Sevilja Inter Liga Evrope

Na isti način na koji je Sevilja povela Inter je dva minuta kasnije izjednačio. Brozović je izveo slobodan udarac, a Godin glavom matirao golmana. Četiri gola za pola sata igre ukrasila su fenomenalno fudbalsko veče u Kelnu, a tek predstoji veći deo borbe.

33′ GOOOL! De Jong – 2:1!

Ponovo je sjajni Luk de Jong bio najviši pred golom Intera i još jednom zatresao mrežu posle odlično izvedenog slobodnog udarca Banege.

27′ Lautaro odgovara

Dobar napad Intera po levom boku završen je udarcem Lautara van okvira gola

26′ Okampos preko gola

Banega je izveo slobodan udarac, a Okampos glavom poslao loptu preko prečke.

19′ Nižu se šanse

Pokušao je Jang, a ogdovorio Banega. Neverovatan ritam nastavio se kontrom Lautara, ali još nema trećeg pogotka u Kelnu.

16′ Inter traži penal, Konte opomenut

Udarila je lopta u ruku Dijega Karlosa, ali je Makeli procenio da nije bilo povoda za jedanaesterac. Burno negodovanje „nero-azura“ okončano je žutim kartonom za Kontea.

12′ GOOOL! De Jong – 1:1!

Sevilja De Jong

Odlično je De Jong reagovao na još bolji centaršut Navasa i posle samo sedam minuta poravnao rezultat.

11′ Korner za Sevilju

Prva pretnja španskog kluba nije donela izjednačenje.

5′ GOOOL! Lukaku – 0:1!

Inter Sevilja Lukaku

Rutinski je belgijski napadač realizovao najstrožu kaznu koju je prethodno izborio.

3′ Penal za Inter!

Lukaku Inter Sevilja

Dijego Karlos je oborio Lukakua u šesnaestercu Sevilje, a Makeli je opravddano pokazao na belu tačku.

1′ UTAKMICA JE POČELA

20.30 Sastavi

U odnosu na stratnu postavu sa utakmice protiv Mančester junajteda i Kopenhagena trener Đulen Lopetegi napravio je samo jednu promenu. Jusef En Nesiri je ostao na klupi, a šansu od prvog minuta dobio je Luk De Jong, jedan od junaka pobede nad „đavolima.

Kad je sastav Intera u pitanju Antonio Konte je odlučio da ukaže poverenje proverenim snagama i na teren će izvesti igrače koji su počeli i polufinalni susret.

Sevilja: Bono, Navas, Kunde, Karlos, Regilon, Fernando, Đordan, Banega – Suso, Okampos, L. De Jong.

Inter: Handanović, Godin, De Fraj, Bastoni, D’Ambrozio, Barela, Brozović, Galjardini, Jang, Lautaro, Lukaku.