Katai vratio Zvezdu na prvo mesto.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Radničkog sa 5:1 u okviru 29. kola Superlige Srbije.

U meču koji je imao uzbudlljivo prvo poluvreme, briljirao je Katai koji je sa tri gola u 25, 47 i 61 minutu postigao het-trik glavom, a onda začinio sve asistencijom u 75. minutu za Bena. Konačan rezultat je postavio Krstičić pet minuta pre kraja utakmice.

Jedini gol za Radnički je postigao Mitrović u 35′ minutu kada je Radnički uspeo da izjednači.

Nekoliko minuta posle tog gola, domaći tim je ostao sa igračem manje jer je Savić dobio drugi žuti karton.

Meč su obeležila dva različita poluvremena.

U prvom smo videli veliku borbu i mnogo uzbuđenja. Radnički je krenuo agresivno i bio bolji u prvih desetak minuta, ali se Zvezda polako oslobodila pritiska i krenula da stvara šanse.

Prvu veliku priliku je imao Pavkov koji je sa peterca zbog lošeg prijema upropastio priliku.

Nekoliko minuta kasnije je veliku šansu imao i Katai koji je posle solo prodora sa ivice peterca šutirao pored stative.

To je bila najava njegove sjajne utakmice pošto je u 25. minutu načeo mrežu rivala.

Rodić je neverovatnu tešku loptu sa leve strane savršeno ubacio na peterac pravo na glavu Kataija koji je zakucao u mrežu.

U jeku ofanzive Zvezde, usledio je šok za ekipu Dejana Stankovića. Posle duela na sredini terena usledio je pas iza leđa odbrane Zvezde. Mitrović je bio u ofsajdu, ali je loptu skrenuo Eraković i nije bilo nedozvoljene pozicije, što je igrač Radničkog iskoristio i izjednačio rezultat.

Međutim, nekoliko minuta kasnije dešava se možda i ključni detalj meča. Savić je neoprezno startovao i posle gužve na terenu dobio i drugi žuti karton.

Radnički je izdržao do poluvremena, ali to je bilo sve od ekipe Radovana Bataka.

#social-embed_0

Stanković je u nastavku umesto indisponiranog Ivanića uveo Bena, a Zvezda krenula u totalnu ofanzivu.

Već posle dva minuta, Katai je posle loše intervencije Mlađovića ponovo glavom doneo prednost Zvezdi.

To je slomilo otpor domaćih, a nakon što je usledio veliki kiks golmana Dujmovića, Rodić je po drugi put asistirao, a traljav udarac Kataija glavom golman Radničkog lošom intervencijom sporveo u mrežu.

Do kraja meča je Katai uspeo da asistira Benu, a tačku na veliku pobedu je stavio Krstičić golom posle prelepog driblinga.

Zvezda je prva sa istim brojem bodova kao Partizan i boljom gol razlikom za jedan gol dok je Radnički i dalje na četvrtom mestu.

Do kraja drugog kruga je ostalo još jedno kolo, Zvezda dočekuje Radnički iz Kragujevca.

Radnički Niš- Crvena zvezda 1:5 (1:1)

(Mitrović 35′ – Katai 25, 47, 61, Ben 75, Krstičić 85)

Stadion: Čair, Sudija: Milovan Mitić

Radnički Niš: Dujmović – Aksentijević, Vujadinović, Savić, Jamkam – Pavlov, Kovačević – Mićibući, Mesarović, Mlađović – Mitrović

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Eraković, Dragović, Rodić – Katai, Kanga, Sango, Ivanić (od 46. Ben) – Ohi (od 56. Srnić), Pavkov.