Tim Aleksandra Stanojevića odigrao dobro prvo poluvreme i ono mu je bilo dovoljno.

Fudbaleri Partizana pobedili su TSC iz Bačke Topole na svom terenu u Humskoj, u meču 29. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su slavili sa 2:0, a oba gola postignuta su u prvih 45 minuta i u oba slučaja je strelac bio isti – Slobodan Urošević.

Tim Aleksandra Stanojevića je upisao trijumf koji mu je doneo prednost od tri boda nad Crvenom zvezdom u prvenstvenoj trci, dok TSC nije uspeo da pretekne niški Radnički na četvrtom mestu domaćeg prvenstva.

Prvo poluvreme Partizan je obeležio svojim iskustvom jer je TSC više napadao, ali su crno-beli bili efikasniji.

Dva prekida i dva gola je bio saldo posle prvih 45 minuta, mada su i Topolci imali svojih šansi.

Štaviše, prvu na meču propustio je Aranđel Stojković u trećem minutu kada je pucao sa 17, 18 metara.

Četiri minuta kasnije Kvinsi Menig je ciljao bliži ugao gola TSC-a, ali je Filipović bio siguran, mada je prilika bila veoma dobra.

Igrao se 11. minut kada je Filip Holender iznudio faul na rubu šesnaesterca TSC-a. Bibars Natho je namestio loptu, pipnuo je tek toliko da zahuktali Slobodan Urošević može da je zakuca u donji desni ćošak gola TSC-a za 1:0.

Mihajlo Banjac je u 18. minutu fintom lepo izbacio Marka Jevtovića, ali je onda izblokiran, Petar Ratkov je dva minuta zatim iskoristio neopreznost Aleksandra Lutovca.

Posle duboke lopte izgurao je Lutovca u duelu, našao se sam pred Aleksandrom Popovićem i golman Partizana mu je skinuo zicer.

Na drugi gol se čekalo do 38. minuta i novog prekida. Sa desne strane je Natho poslao loptu na glavu Uroševića, ovaj je idealno pogodio dalji ugao gola protivnika i Partizan je poveo 2:0.

Taj rezultat je ostao na snazi do poluvremena, do kog je viđena i jedna sporna situacija.

Jevtović je uklizavanjem zaustavio centaršut igrača TSC-a u 42. minutu, ali ga je tom prilikom lopta pogodila i u ruku.

Sudija Marko Ivković je pokazao ka korneru jer nije bilo komunikacije sa VAR sobom, pa se Partizan provukao bez razmatranja situacije za penal.

Drugo poluvreme kasnilo je zbog toga što se u pauzi između dva dela igre katastrofalno nevreme sručilo na Beograd.

Nad Humskom su se nadvili kišni oblaci, duvao je jak vetar, pa su igrači nešto kasnije izašli na teren.

Igra je od starta bila nešto sporija, pa u prvih desetak minuta nastavka nije bilo šansi.

TSC je uglavnom centrirao, Partizan je branio te napade i igrao „pod ručnom“, te povremeno slao duge lopte ka Marku Milovanoviću.

Upravo je mladi špic bio i šansi u 74. minutu kada mu je udarac posle greške odbrane TSC-a zaustavio golman Filipović.

„Uspavanka“ u Humskoj potrajala je od tog trenutka do kraja meča, a ni izmene izvršene u međuvremenu nisu napravile veću razliku u kvalitetu fudbala.

Superliga Srbije, 29. kolo:

Partizan – TSC 2:0 (2:0)

(Urošević 11, 38)

Radnički 1923 – Vojvodina 3:2 (2:0)

(Vidović 6, Mirić 33, Tomić 64 p – Matić 76, Zukić 90+6)

16.15 Radnički Niš – Crvena zvezda

18.30 Metalac – Spartak Subotica

Kolubara – Mladost 2:2 (1:1)

(Radovanović 20, Stojanović 59 – Mićević 24, Petrov 68)

Novi Pazar – Napredak 1:0 (1:0)

(Dimić 18)

16.15 Voždovac – Radnik

18.30 Proleter – Čukarički

Stadion: Stadion Partizana, Beograd; Sudije: Marko Ivković, Marko Đuričić, Milan Pašajlić, Nikola Radaković

Partizan: Popović – Saničanin, Vujačić, Lutovac, Urošević, Jevtović, Zdjelar, Natho, Terzić, Menig, Holender. Trener: Aleksandar Stanojević.

TSC: Filipović – Ćalušić, Stojković, Đakovac, Ratkov, Tomanović, Banjac, Stanojev, Petrović, Antonić, Vukić. Trener: Žarko Lazetić.

Partizan - TSC 2:0 (2:0)