Fudbaleri Šalkea plasirali su se u drugo kolo Kupa Nemačke i prekinuli niz od devet meseci bez pobede u svim takmičenjima, pošto su na svom terenu pobedili Švajnfurt 4:1.

Švajnfurt, koji se takmiči u regionalnoj ligi Bavarske, poveo je u 37. minutu golom Martina Tomana, a dva minuta kasnije izjednačio je Vedad Ibišević.

Šalke je posle toga stekao dva gola prednosti, a strelac je bio Alesandar Šop u 44. i 81. minutu. Konačan rezultat postavio je Benito Raman pogotkom u 86. minutu.

U toj utakmici Švajnfurt je nominalno bio domaćin, iako je meč igran na stadionu Šalkea bez gledalaca.

Pre večerašnje pobede, Šalke je poslednji put pobedio u takmičarskoj utakmici 4. februara, kada je posle produžetka bio bolji od Herte u Kupu.

Šalke je u poslednje 22 utakmice bez pobede u Bundesligi, a taj niz počeo je u januaru. To je drugi najlošiji niz u istoriji Bundeslige.