Mohamed Salah; Foto: AP photo/Rui Vieira

Fudbaleri Liverpula savladali su Norič rezultatom 3:0 u meču 1. kola engleske Premijer lige zahvaljujući sjajnoj partiji Mohameda Salaha.

Salah je rivala „načeo“ sa dve asistencije. Prvo je u 26. minutu čini se nehotice asistirao Diogu Žoti, s obzirom na to da je želeo da loptu primiri, ali mu je ona pobegla. Ipak, Portugalac je došao do nje i prosledio je u mrežu za 1:0.

U 65. minutu igrači Noriča su izgubili loptu na protivničkoj polovini, usledila je kontra koju je započeo Firmino, pokušao da završi Sadio Mane očajnim udarcem, ali je na njegovu sreću lopta stigla do Salaha, koji je video samog Firmina, a Brazilac bez problema zatresao mrežu i duplirao vođstvo svog tima.

U 73. minutu Salah se upisao u istoriju Premijer lige, pošto je nakon kornera došao do lopte na ivici kaznenog prostora, namestio se i šutirao, a lopta je završila u mreži domaćeg sastava.

Egipćanin je tako pretekao Tedija Šeringema po broju golova na otvaranju Premijer lige, pošto je ovo peta vezana sezona koju je započeo pogotkom.