Nakon ubedljive pobede Mančester junajteda nad Lidsom i Čelsi je slavio u prvom kolu Premijer lige i to sa 3:0 protiv Kristal Palasa.

Mrežu gostiju načeo je Markus Alonso iz slobodnog udarca u 27. minutu, a do kraja poluvremena Kristijan Pulišić je duplirao vođstvo „plavaca“.

Ipak, ovaj dan će do kraja života pamtiti Trevo Čaloba, koji je fenomalnim udarcem savladao golmana Guaitu u 58. minutu, pa je svoj debitantski nastup u Premijer ligi za Čelsi još više ulepšao.

Romelu Lukaku nije bio spreman za ovaj meč, ali postoje indicije da će već u narednom kolu protiv Arsenala biti starter.

Pobede na domaćim terenima zabeležili su još i Everton, koji je nakon preokreta savladao Sautempton, koji je vidno oslabljen odlascima Ingsa i Vestergora, a trijumf od 1:0 upisao je i Lester i to nad ekipom Vulverhemptona.

Brajton je takođe trijumfovao nakon preokreta i to na gostovanju ekipi Barnlija. Barnli je poveo u drugom minutu preko Tarkovskog, ali su Mope i Mek Alister u drugom poluvremenu vodili svoju ekipu do pobede.

Novajlija Votford je iznandio Aston Vilu u prvom kolu, pobedivši je sa 3:2. Ekipa Votforda je bila konkretnija, pa je već u prvom poluvremenu povela sa 2:0. Prednost je u 67. minutu povećao Ćućo samo minut nakon što je ušao u igru. Ipak Vila se nije odmah predala.

MekGin je u 70. minutu smanjio rezultat, a gost je nastavio da napada. Adam Masina je u 97. minutu zakasnelim startom prouzrokovao penal za Aston Vilu, koji je u gol pretvorio Deni Ings. Međutim, vremena za izjednačenje nije bilo, pa je tako Vila zabeležila prvi poraz u sezoni.

PREMIJER LIGA, 1. kolo

Mančester junajted – Lids 5:1 (1:0)

(Fernandeš 30, 54, 60, Grinvud 52, Fred 68 – Ejling 48)

Barnli – Brajton 1:2 (1:0)

(Tarkovski 2 – Mope 73, Mek Alister 78)

Čelsi – Kristal Palas 3:0 (2:0)

(Alonso 27, Pulišić 40, Čaloba 58)

Everton – Sautempton 3:1 (0:1)

(Rišarlison 47, Dukure 76, Kalvert-Luin 81 – Armstrong 22)

Lester – Vulvs 1:0 (1:0)

(Vardi 41)

Votford – Aston Vila 3:2 (2:0)

(Denis 10, Sar 42, Ćućo 66, Mek Gin 70, Ings 90+7)

Norič – Liverpul 18.30

Njukasl – Vest Hem 15.30

Totenhem – Mančester siti 17.30

Brentford – Arsenal 2:0 (1:0)

(Kanjos 22, Norgard 73)

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-1-37036“));