Mančester junajted je u prvom kolu engleske Premijer lige savladao Lids rezultatom 5:1.

Fenomenalnu utakmicu mančesterskog tima, otvorio Bruno Fernandeš, golom u 30. minutu utakmice. Tim rezulatatom se otišlo i na odmor.

U drugo poluvreme bolje je ušao Lids, koji je preko Luka Ejlinga izjednačio u 48. minutu, međutim sve nade Lidsa ubrzo su srušene. Prvo je u 52. minutu Mejson Grinvud doveo svoju ekipu u vođstvo, a onda je u 54. Bruno ponovo pogodio za 3:1.

Utakmica je već tada bila rešena, a Junajted je sve konce držao u svojim rukama.

Fernandeš je svojim trećim pogotkom povećao prednost, a konačan rezultat je postavio Fred golom u 68. minutu. Ipak, nije jedini junak utakmice bio Bruno, već mu je tu društvo pravio i Pol Pogba. On je upisao čak četiri asistencije.

Priliku da odigra svoje prve minute u dresu „crvenih đavola“ dobio je i Džejdon Sančo, koji je u igru ušao u 75. minutu. U narednom kolu, Mančester junajted ide na gostovanje ekipi Sautemptona.