Sjajan derbi Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Totenhem na gostujućem terenu 2:1 u 14. kolu Premijer lige.

Golove za „redse“ postigao je Mohamed Salah u 11. i 40. minutu, a ekipa nemačkog trenera Jirgena Klopa je otišla zadovoljnija na poluvreme.

Napadač Totenhema Hari Kejn je bio precizan u drugom poluvremenu (70), ali to nije bilo dovoljno za povratak njegove ekipe.

Tako su „pevci“ zabeležili treći poraz od poslednje četiri premijerligaške utakmice.

Totenhem je nakon ovog poraza četvrti sa 26 bodova, dok je Liverpul osmi sa 19 bodova.

PREMIJER LIGA, 15. kolo

Čelsi – Arsenal 0:1 (0:0)

(Gabrijel 63)

Aston Vila – Mančester junajted 3:1 (2:1)

(Bejli 7, Dinje 11, Remzi 49 – Remzi ag 45)

Sautempton – Njukasl 1:4 (0:1)

(Pero 89 – Almiron 35, Vud 58, Vilok 62, Gimaraeš 91)

Vest Hem – Kristal Palas 1:2 (1:1)

(Benrahma 20 – Zaha 41, Olise 94)

Totenhem – Liverpul 1:2 (0:2)

(Kejn 70 – Salah 11, 40)

Lids – Bornmut 4:3 (1:2)

(Rodrigo 3. p, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavernije 7, Biling 19, Solanke 48)

Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1)

(Alvarez 16, Haland 90+5 p, – Pereira 28 p)

Notingem Forest – Brentford 2:2 (1:1)

(Gibs-Vajt 20, Zanka 90+6 ag – Mbeumo 45+2 p, Visa 75)

Vulvs – Brajton 2:3 (2:2)

(Guedeš 12, Neveš 34. p,– Lalana 10, Mitoma 44, Gros 83)

Everton – Lester 0:2 (0:1)

(Tilemans 45, Barns 87)

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala