FK Liverpul, Mohamed Salah

Mohamed Salah je ušao u istoriju, ali Liverpul nije uspeo da to pretoči u pozitivan rezultat, pošto je u meču 33. kola remizirao sa Njukaslom, 1:1.

Mohamed Salah nastavlja da briljira u dresu Liverpula, a to redovno prate i impresivni rekordi koje beleži. Ove subote je protiv Njukasla već u četvrtom minutu postavio novo dostignuće.

Egipatski napadač je postao prvi igrač Liverpula koji je postigao barem 20 golova u tri različite sezone Premijer lige.

Do sada je Salah sakupio 154 nastupa u elitnom prvenstvu Engleske, a postigao je 96 golova uz 32 asistencije.

Najefikasniji je bio u sezoni 2017/2018 kada je postigao 32 gola u 36 nastupa, a prošle sezone mu je nedostajao jedan pogodak (19) da već tada postavi rekord.

Ovako nešto nije pošlo za nogom Fernandu Toresu, Luisu Suarezu, Majklu Ovenu i mnogim drugim bivšim napadačima.

„Redsi“ su prednost čuvali sve do sudijske nadoknade, mogli su preko Dioga Žote, Sadija Manea i opet Salaha da prelome meč, ali je usledila kazna.

I to ne samo da je Njukasl uspeo da dođe do poravnanja, već je postojala realna šansa da dođe i do kompletnog preokreta, ali je sudija Andre Mariner odlučio da poništi pogodak Kaluma Vilsona kog je lopta pogodila u ruku nakon što ju je prethodno udario golman Liverpula Alison i odbila se ka golu domaćeg sastava.

Utisak je da je gol poništen neopravdano, s obzirom na to da je ruka bila u prirodnom položaju, kao i da Vilson nije imao mogućnost da je skloni. Pravda je ipak delimično zadovoljena u šestom minutu sudijske nadoknade, kada je Džozef Vilok šutirao, lopta zakačila Fabinja i završila u golu, pa su izabranici Jirgena Klopa ostali bez celog plena.