Reprezentacija Rusije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Futsalu posle pobede u uzbudljivoj utakmici i dramatičnoj završnici protiv Ukrajine rezultatom 3:2 (2:1).

Protivnik u finalu će joj biti Portugal koji je posle proekreta pobedio Španiju sa 3:2.

Samo početak meča nije nagoveštavao uzbudljivu završnicu.

Povela je Rusija već u drugom minutu golom Sokolova, da bi Afanasjev u 15. minutu povisio na 2:0.

Ipak, minut kasnije prvi gol u polufinalu za Ukrajinu postiže Sirij.

U drugom poluvremenu videli smo spektakularan gol i dramu na kraju.

Nijazova je u 31. minutu postigao gol makazacima i Rusija je ponovo bila na dva gola prednosti.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Abakšin je u 35. minutu vratio Ukrajini nadu.

Ukrajina je imala veliku priliku da dođe do izjednačenja.

Minut i po pre kraja duela, Šoturma je imao najbolju moguću priliku da donese Ukrajini izjednačenje, ali je promašio penal. Imali su posle toga još dve solidne šanse, ali je ishod ostao nepromenjen.

Za Rusiju, koja je bila evropski šampion 1999. godine, ovo je sedmo finale, a prvo od 2016. godine.