Fudbaleri AEK Larnake došli su nadomak Lige Evrope, pošto su u prvom meču plej-ofa pobedili Dnjepar 1 sa 2:1.

Ekipa koja je u trećem kolu eliminisala Partizan u dvomeču, uspela je da savlada ukrajinski sastav golovima u prvih pola sata igre.

AEK je poveo u 16. minutu, kada je Nikos Englezou asistirao za pogodak Omrija Altmana i 1:0.

Na 2:0 povisio je Oleksandr Svatok u 29. minutu autogolom, da bi on kasnije i postavio konačan rezultat.

Iako Dnjepar naredne sedmice igra u Larnaki, Svatok je vrato nadu svom timu pogotkom u 90. minutu.

Meč je obeležio i crveni karton koji je dobio Eduard Sarapi, igrač Dnjepra, drugim žutim kartonom u 95. minutu.

Kada je reč o ostalim rezultatima prvih mečeva plej-ofa, Fenerbahče je savladao Austriju iz Beča sa 2:0, Ferencvaroš je sa 4:0 razbio Šamrok, Apolon i Olimpijakos su remizirali na Kipru 1:1, dok je Malme pobedio Sivaspor 3:1.

Pjunik je posle eliminacije od Crvene zvezde u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona odigrao bez golova sa njenim „dželatom“ iz prošle godine, Šerifom iz Tiraspolja.