Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasirali su Monpelje u 21. kolu francuske Lige 1 sa 4:0 (1:0), a meč je obeležio crveni karton u 19. minutu kada su gostima kola krenula nizbrdo.

Isključenje je zaradio golman gostiju Omlin u 19. minutu, pa je bilo neophodno da umesto njega uđe drugi čuvar mreže.

Trener Monpeljea odlučio da iz igre izvede reprezentativca Srbije Mihajla Ristića, koji je ustupio mesto Dimitriju Bertodu.

Od tog momenta je na terenu postojao samo jedan tim o čemu svedoči i odnos u udarcima na gol (26 naspram pet) i posedu lopte (73 odsto Parižana).

Kilijan Mbape je postigao pogodak već u 32. minutu, a onda je u drugom delu usledio blickrig tima sa „Parka prinčeva“. Za samo četiri minuta spakovao je tri pogotka i to redom: Nejmar u 60, Ikardi u 61. i opet Mbape u 63. minutu.

Parižani su sada prvoplasirani tim prvenstva sa tri boda prednosti (i utakmicom više) od Lila, dok Lion zaostaje pet bodova za vodećim timom.