Fudbaleri Evertona i Totenhema odigrali su nerešeno, 2:2 u prvom meču 32. kola Premijer lige.

Obe ekipe u nekom momentu su imale po gol prednosti. Hari Kejn je u 27. doneo prednost „pevcima“, Sigurdson je izjednačio sa penala četiri minuta kasnije, potom na asistenciju Kolmana u 62. minutu doneo potpuni preokret, ali je i njihova radost kratko trajala.

Naime, u 68. minutu Kejn je svojim drugim golom doneo novo izjednačenje, a meč je i završen rezultatom 2:2.

Upravo je remi ono što je najmanje odgovaralo obema ekipama, s obzirom na to da su i fudbaleri tima iz severnog dela Londona, kao i njihovi rivali sa Gudisona sveli svoje šanse na minimum kada je plasman u neku od evropskih liga naredne sezone u pitanju.

Totenhem je sedmi na tabeli sa 50 bodova, dva manje uz meč više od šestoplasiranog Liverpula, a četiri manje od Čelsija, koji na petom mestu zauzima poziciju koja vodi u Ligu Evrope. Oba ova tima imaju po meč manje od Totenhema.

Everton, sa druge strane, ima isti broj utakmica kao i Liverpul i Čelsi, ali i bod manje od Totenhema, pa je propustio priliku da u direktnom duelu preskoči rivala u borbi za poziciju i dodatno ojača šanse da se domogne jednog od prvih pet mesta.