Ni treću uzastopnu utakmicu u La Ligi fudbaleri Barselone nisu uspeli da reše u svoju korist. Ovog puta na gostovanju u Alavesu bilo je dosta vatre, ali je sve završeno bez pobednika, 1:1 (1:0).

Posle poraza od Hetafea i Reala, očekivalo se da će izabranici Ronalda Kumana ispiti pobednički tonik na gostovanju Alavesu, ali opet nisu imali dovoljno koncentracije, posebno pred golom protivnika.

U prvom poluvremenu, Katalonci su krenuli odlučnije ka golu domaćina, ali u prvih pola sata nisu stvorili previše dobrih prilika. Osim šuta Fatija u 13. i slobodnog udarca Mesija  u 23. minutu, nisu uspeli da ozbiljnije priprete, a potom je na scenu opet stupila odbrana Barselone.

Kao i nekoliko puta ove sezone, pokazali su veliku nesigurnost, posebno golman Neto koji je katastrofalno pogrešio u 31. minutu. Hteo je da predribla Luisa Riohu, ali se spetljao, igrač Alavesa mu je oteo loptu i zatresao mrežu.

Mesi je u nadoknadi prvog poluvremena imao novu priliku za goste, ali je i golman Fernando Pašeko odlično intervenisao.

U nastavku, opet je Pašeko sprečio Mesija da se raduje u 49. minutu, a pet minuta kasnije ni Ansu Fati nije bio koncentrisan.

Alaves je ostao sa desetoricom u 62. minutu kada je druži žuti karton dobio Žota i samo minut kasnije Barselona je izjednačila.

Antoan Grizman je sjajno primio loptu i potom lobovao golmana za 1:1.

Francuz nije imao sreće osam minuta kasnije kada mi je zbog ofsajda poništen gol, baš kao i Lionelu Mesiju u 86. minutu.

Usledio je strašan pritisak Barselone u finišu, šanse za Sežrinja Desta, Miralema Pjanića, i Đerara Pikea, ali je Alaves odoleo i sačuvao bod.

U narednom kolu Barselona dočekuje Betis, dok Alavesu sledi gostovanje Levanteu.