Real Madrid u Primeri deluje moćno i deli lekcije. Posle trijumfa nad Barselonom u gostima prošle nedelje, sada je bez problema pobeđena Ueska rezultatom 4:1 (2:0), a šansu ponovo nije dobio Luka Jović.

„Kraljevski“ klub ponovo je zaseo na čelo tabele Primere sa 16 bodova iz sedam utakmica španskog prvenstva.

U redove Madriđana vratio se Eden Azar, i upravo je Belgijanc načeo rivala golom u 40. minutu, da bi u 45. prvi špic Karim Benzema duplirao prednost i odveo Real na zasluženu 15-minutnu pauzu.

U nastavku je mrežu Fernandeza pogodio Valverde, koji je bio strelac prvog kola za Real u „El klasiku“, a strelac za goste bio je Fereiro u 74. minutu.

Ubedljiv trijumf čete Zinedina Zidana, potvrdio je Benzema novim golom, ovoga puta u 90. minutu na asistenciju Rodriga.

Zidan je napravio svih pet izmena u sedmom kolu Primere, ali ponovo šansu nije dao srpskom reprezentativcu Luki Joviću, koji je „poker“ svojih saigrača ispratio s klupe.