EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Mučio se Real ali je ipak upisao tri boda. Sevilji izmakla pobeda.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostujućem terenu Hetafe sa 1:0, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Jedini gol postigao je Eder Militao u trećem minutu, a prethodno je korner izveo Luka Modrić koji je znao koga treba da „pogodi“.

Zanimljivo je bilo i u 43. minutu kada je Real tražio penal, ali je sudija nakon konsultacije sa VAR-om odbacio tu mogućnost.

Fudbaler Reala Rodrigo zatresao je mrežu u 57. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Real je ostvario sedmu pobedu u ligi i prvi je na tabeli sa 22 boda, tri boda više, ali i utakmicom više od drugoplasirane Barselone.

Hetafe je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno peti u prvenstvu i sa sedam bodova zauzima 16. mesto na tabeli.

Fudbaleri Sevilje ni na trećoj utakmici zaredom u Primeri nisu uspeli da stignu do pobede, pošto su u subuotu rmeizirali sa Atletik Bilbaom 1:1.

Sevilja je povela već u četvrtom minutu preko Olivera Toresa, a konačan rezultat postavio je Mikel Vesa u 73. minutu.

Ander Erera, fudbaler Bilbaa, dobio je crveni karton u samoj završnici utakmice, ali Sevilja to nije iskoristila, te je ostala na 17. nmestu na tabeli, dok je Bilbao na trećoj poziciji.

Srpski reprezentativci Nemanja Gudelj i Marko DMitrović odigrali su celu utakmicu za Sevilju.

Ranije tokom dana Almerija je na svom terenu pobedila Rajo Valjekano sa 3:1, Atletiko Madrid je kao domaćin pobedio Đironu sa 2:1.