Karim Benzema, Foto: EPA-EFE/MARISCAL

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Valensiju u derbiju 20. kola španske Primere sa 4:1, dok je Barselona sa Granadom igrala nerešeno.

„Kraljevski“ klub nastavlja da „gazi“ po domaćem šampionatu i krstari ka titulu, dok Karim Benzema i Vinisijus Žunior pokazuju zbog čega u Madridu imaju toliko vere u njih dvojicu.

Francuz je obezbedio prednost svom timu penalom u 43. minutu, dok je Brazilac u 52. odnosno 61. uvećao prednost do 3:0.

„Slepi miševi“ su uspeli da smanje zaostatak i postignu počasni pogodak, ali ne i da zaustave Real.

Igrao se 76. minut kada je Gonsalo Guedeš posle promašenog penala ipak uspeo da zatrese mrežu protivnika za 3:1.

Benzema se pobrinuo da Real ima poslednju reč, svojim drugim golom na meču, u 88. minutu, čime je postavljen konačan rezultat.

Francuski špic je potom napustio igru, zamenio ga je Isko, dok je nešto ranije Vinisijus ustupio svoje mesto Federiku Valverdeu.

Real je prvi na tabeli u domaćem šampionatu sa 49 bodova posle 21 odigrane utakmice, dok je Valensija na devetom mestu sa 28 boova.

U istom danu je svoj meč odigrala i Barselona, koja je remizirala sa Granadom 1:1. Katalonski gigant je poveo pogotkom Luka de Jonga.

Holanđanin je bio precizan posle asistencije Danija Alveša u 57. minutu, dok je izjednačujući gol za Granadu dao Antonio Puertas u 89. minutu.

Barsa je u međuvremenu ostala sa igračem manje zbog isključenja Gavija u 79. minutu, pa sada sa 32 boda zauzima šesto mesto Primere, dok je Granada 12. sa 24 boda.