Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Ajntraht iz Frankfurta u meču 18. kola nemačke Bundeslige sa 3:2.

„Milioneri“ su slavili preokretom, pošto je Ajntraht posle prvog poluvremena imao potpunu kontrolu rezultata.

Da 2:0 zaista može da bude „najopasniji rezultat“ pokazalo se u meču u kom je Rafael Bore postigao dva pogotka, u 15. i 24. minutu.

Srpski internacionalac Filip Kostić je poslao savršen centaršut iz prekida u 15. minutu i Bore je nogom precizno šutirao u levi ugao gola Borusije.

Devet minuta posle prvog, Kostić je poslao loptu za Kamadu, ovaj je uz mnogo sreće produžio do Borea, koji je još jednom uspeo da se snađe za 2:0.

N’Dika je u 29. minutu pogodio stativu i da je tada bilo 3:0 za Ajntraht, Borusija bi bila na pragu katastrofe.

On je propustio veliku šansu jer je s prve stative i iz blizine pogodio samo okvir gola. Do poluvremena je i Dortmund imao stativu, a Torgen Azar je postigao pogodak u 71. minutu.

Utakmice Bundeslige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Na 2:2 je izjednačio Džad Belingem u 87. minutu, pogotkom glavom, da bi Mahmud Daud u 89. minutu preciznim šutem postavio konačan rezultat.

Ajntraht posle derbija 18. kola Bundeslige ostaje na sedmom mestu, dok je Borusija sada druga sa 37 bodova, šest manje od vodećeg Bajerna.