Madriđani u sjajnoj formi.

Fudbaleri Real Madrida nastavili su put ka odbrani šampionske titule u Ligi šampiona, pošto su u okviru grupe F zabeležili i drugu pobedu, ovog puta nad Lajpcigom na svom terenu rezultatom 2:0.

Kako tokom prvih 80 minuta nije bilo golova, činilo se da će nemački tim uspeti da odoli, ali je u 80. minutu Federiko Valverde pogodio gol rivala za 1:0, da bi Marko Asensio 11 minuta kasnije povećao na 2:0 veoma lepim udarcem.

Madriđani su se tako osamili na čelu tabele sa šest bodova, uz gol-razliku 5:0, dok Lajpcig ima dva poraza i zauzima dno tabele.

U drugom meču ove grupe, Šahtjor je u Varšavi kao domaćin remizirao sa Seltikom, 1:1.

Real Madrid će u narednom kolu dočekati Šahtjor, dok će Lajpcig dočekati Seltik.