Ludo veče okončano.

Fudbaleri Juventusa izgubili su od Benfike na svom terenu u okviru 2. kola grupe H Lige šampiona nakon preokreta sa 2:1, dok je u okviru iste grupe Pari Sen Žermen nakon preokreta savladao Makabi iz Haife sa 3:1.

#related-news_0

Juventus je u meč ušao sa namerom da dođe do pobede i pokuša da se uključi u borbu za prvo mesto sa Pari Sen Žermenom, i krenulo je kako su samo poželeti mogli. Nakon jednog faula i centaršuta sa desnog boka, Arkadjuš Milik je bio najviši u skoku i loptu zakucao u gol gostiju iz Portugala.

Ređali su se opasni napadi, mogao je u 10. minutu Filip Kostić da poveća na 2:0, ali je veoma loše šutirao malo van peterca, doduše iskosa. No, nakon 15. minuta Juventus je u potpunosti stao, a Benfika zaigrala kao u transu. Iz minuta u minut stavljali su na velike muke Matiju Perina, ali nisu uspevali da ga savladaju sve do 43. minuta, kada je Fabio Mireti skrivio penal, a Žoao Mario zamalo pocepao mrežu rivala.

To kao da je preseklo „staru damu“, pa je Benfika u drugom delu bez previše problema stizala do Perina, koji je blistao, ali je u 55. minutu nakon odbrane bio nemoćan kada je David Neres poslao iza njegovih leđa.

Uspeo je Juventus još jednom da zatrese mrežu, ali je pogodak Dušana Vlahovića poništen zbog ofsajda. Na kraju, pobeda Benfike od 2:1 kojom se poravnala sa PSŽ-om na čelu tabele, dok Juventus očekuje borba za Makabijem iz Haife za treće mesto. A to neće biti lako, s obzirom na to da su Izraelci namučili PSŽ, čak i vodili prelepim golom Tjarona Šerija, ali nisu uspeli da izdrže. Prvo je Lionel Mesi pre kraja prvog poluvremena poravnao, a u drugom delu pobedu Parižanima doneli su Nejmar i Mbape.

Juventus – Benfika 1:2

(Milik 4 – Žoao Mario 43 penal, Neres 55)

Stadion: Juventus; Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

Juventus: Perin, Bremer, Bonuči, Danilo, Mekini, Paredes, Mireti, Kvadrado, Kostić, Milik, Vlahović

Benfika: Vlahodimosa, Grimaldo, Otamendi, Antonio Silva, Bah, Fernandez, Florentino, Žoao Mario, Rafa Silva, Neres, Gozsalo Ramos

Liga šampiona. 2. kolo

A grupa

Liverpul – Ajaks 2:1 (1:1)

(Salah 17, Matip 89 – Kudus 27)

Rendžers – Napoli 0:3 (0:0)

(Politano 68, Raspadori 85, Ndombele 90+1)

E grupa

Milan – Dinamo Zagreb 3:1 (1:0)

(Žiru pen 45, Salemakers 47, Pobega 77 – Oršić 56)

Kopenhagen – Sevilja 0:0

Mančester siti – Borusija Dortmund 2:1 (0:0)

(Stouns 80, Haland 84 – Belingem 57)

Grupa H

Makabi Haifa – Pari Sen Žermen 1:3

(Šeri 24 – Mesi 37)

Juventus - Benfika 1:2, Makabi - PSŽ 1:3, Čelsi - Salcburg 1:0, Mančester Siti - Borusija 1:0, Rendžers - Napoli 0:2, Real Madrid - Lajpcig 2:0