Fudbaleri Sasuola pobedili su Benevento u meču 30. kola italijanske Serije A sa 1:0 na gostujućem terenu.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić radovao se pobedi svog tima posle dva poraza i jednog remija, dok se bori da se nekako bar približi mestima koja vode u Evropu naredne sezone.

Đuričić je igrao do 82. minuta kada ga je zamenio Vlad Čiričes. Đuričić se u 71. minutu našao u šansi za gol, ali je šutirao preko prečke.

Jedini pogodak na meču Sasuolo je dobio u nadoknadi prvog poluvremena.

Tada je Federiko Barba, igrač Beneventa, sproveo loptu u svoju mrežu i autogolom odlučio pobednika ovog susreta.

Sasuolo sada ima 43 boda, što je 12 manje od šestog mesta na kom se trenutno nalazi Lacio, a koje vodi u Ligu konferencija. Benevento je na 16. poziciji sa 30 bodova.