Filip Đuričić bio je asistent u remiju Sasuola sa Romom 2:2 u 29.kolu Serije A (0:1).

Roma je povela iz penala preko Lorenca Pelegrinija da bi na asistenciju Đuričića Traore izjednačio u 57. minutu.Domaći ponovo dolaze do prednosti preko Peresa u 69. minutu da bi bod Sasuolu doneo Raspadori u 85.minutu.

Đuričić je zamenjen u 84. minutu.

Lacio našeg Sergeja Milinkovića-Savića se mučio sa Specijom, ali je uspeo da dože do ttri velika boda u borbi za Ligu šampiona. Naš reprezentativac je igrao do 73. minuta kada ga je trener izveo iz igre. Lazari je doveo Lacio u vođstvo u 56. minutu, da bi Verde sjajanim golom „makazicama“ u 73. minutu doneo Speciji izjednačenje. Ipak, Lacio u finišu dolazi do pobede, nakon što je Kaisedo realizovao penal u 89. minutu

Verona je pobedila Kaljari u gostima sa 2:0 (0:0), a reprezentativac Srbije Darko Lazović je dobio žuti karton u finišu utakmice. Pobedu su golovima doneli Barak u 54. minutu i Lasanja golom u devetom minutu nadoknade.

Od srpskih fudbalera, na terenu se našao i Miloš Vulić koji je odigrao drugo poluvreme u porazu Krotonea od Napolija u goeladi rezulatom 4:3. Poveo je Napoli sa 2:0 preko Insinjea u 19. i Osimena u 22. minutu, a zaostatak je smanjio Simi u 25. minutu.m Mertens je za 3:1 pogodio u 34. minutu, da bi Simi ponovo vratio goste u igru u 48. minutu Izjednačenje je doneo Mesijas u 59. minutu, ali golom Di Lorenca u 72. minutu utakmice Napoli dolazi do pobede.

Atalanta je pobedila Udineze sa 3:2 (2:1), dok su Benevento i Parma odigrali nerešeno 2:2.