Bliži se kraj Superlige Srbije, a borba za opstanak je sve žešća iv eliki broj klubova će se boriti do poslednjeg minuta da sačuva svoj prvoligaški status.

U mečevima 36. kola videli smo nekoliko zanimljvih duela, a u „derbiju“ borbe za opstanak Radnički iz Niša i Rad odigrali su nerešeno 2:2.

Poveo je domaćin pogotkom Kasalice, posle neuspešne ofsajd zamke, ali već u osmom minutu izjednačio je Marko Šarić. Odlično je šutirao glavom s 11 metara, golman Nišlija nije mogao da odbrani udarac. Dakle, već posle osam minuta igre bilo je 1:1.

U drugom poluvremenu još po jedan pogodak sa obe strane. Andrija Kaluđerović je odveo “građevinare” u vođstvo u 50. minutu, ali je bod Nišlijama obezbedio Nenad Gavrić u 68.

TSC je pobedio Javor 2:1 (2:1) i ostavio ih na ivici zone ispadanja.

Vojvodina je deklasirala Mačvu u gostima 5:2 (3:1), Spartak je u Subotici 1:0 (0:0) pobedio Inđiju, dok je Metalac lako savladao Bačku 3:0 (2:0).