Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su Rad na Banjici 1:0 u utakmici 17. kola Superlige Srbije, dok je Bačka slavila protiv Metalca sa 3:1.

Nišlije su ovim trijumfom nad fenjerašem upisali prvi trijumf nakon pet vezanih poraza, a odlučujući pogodak postigao je Dušan Stoiljković u 76. minutu susreta.

Stojiljković je pre ovoga poslednji put pogodio 12. septembra protiv TSC kada su slavili 3:1. Pobeda nad „građevinarima“ bio je prvi trijumf Vladimira Gaćinovića na klupi Radničkog.

Bačka je nakon preokreta stigla do trijumfa, a već u 14. minutu se našla u zaostatku nakon što je Maksimović pogodio. Ipak, to je bilo gotovo sve što smo videli od tima iz Gornjeg Milanovca, jer od tog momenta Bačka preuzima potpunu kontrolu.

Najpre je Žakula u 38. minutu poravnao rezultat, a onda je trener domaćeg tima odlučio da napravi dve izmene i osveži ekipu. Bačka je zaigrala još bolje, pa je već u 53. minutu nakon pogotka Velemira sa bele tačke stigla i do 2:1. Konačni rezultat postavio je Ratković u 61. minutu i tako je nakon punih tri i po meseca upisala prvi trijumf, tek drugi u ovo sezoni.