Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su i sedmu pobedu u šampionatu Francuske, a ovog puta do tri boda došli su na gostovanju Nantu (3:0).

Pobeda „svetaca“ ima specifičnu težinu ako se ima u vidu da trener Tomas Tuhel nije mogao da na ovom gostovanju računa na veliki broj igrača prvog tima.

Izostali su Nejmar, Anhel di Marija, Alesandro Florenci, Mauro Ikardi, Julijan Draksler, Leandro Paredes, Marko Verati i Huan Bernat, ali i tako desetkovani, Parižani su bili prevelik zalogaj za Nant.

I u timu gostiju bila je dovoljna jedna varnica, sjajni Kilijan Mbape da sve legne na svoje mesto i da PSŽ upiše nove bodove i učvrsti se na vrhu tabele.

Mbape je, praktično, sam doneo pobedu gostima.

Prvo je u 47. minutu sjajno asistirao Anderu Ereri za vodeći gol, da bi potom nad njim bio načinjen i prekršaj za jedanaesterac koji je on uspešno realizovao u 65. minutu.

Već tad je bilo jasno ko će slaviti, ali do kraja Pablo Sarabija je u 88. minutu pogodio za konačnih 0:3.

Domaćin je mogao da postigne makar gol, najbolju šansu imali su u 70. minutu, ali Bamba nije uspeo da iskoristi jedanaesterac.