Fudbaleri Liverpula savladali su Sautempton rezultatom 2:0, u meču 35. kola Premijer lige.

Ovom pobedom, ekipa Jirgena Klopa je ostala u trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona, pošto imaju šest bodova manje i utakmicu manje od četvrtoplasiranog Lestera.

Golove za Liverpul postigli su Sadio Mane i Tijago Alkantara, koji je postigao prvi gol u Premijer ligi.

Moglo je da bude i drugačije i da domaći upadnu u ozbiljan problem, kada su gosti sredinom prvog poluvremena promašili veliku priliku, a onda je usledila kazna u sledećem napadu kada je na asistenciju Salaha, Mane postigao gol za vođstvo.

Pobedu su domaći igrači potvrdili u 90. minutu kada je Alkantara zatresao mrežu na dodavanje Roberta Firmina.