Fudbaleri Novog Pazara pobedili su gostujući tim Metalca iz Gornjeg Milanovca sa 2:0, dok je Radnik poražen od Spartaka u Surdulici sa 2:1 u utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Pred praznim tribinama Gradskog stadiona, prvi ovosezonski trijumf Pazaraca nagovestio je Almir Aganspahić, koji je bio precizan u 79. minutu.

Konačan rezultat postavio je Danko Kiković u 88. minutu.

Glavni sudija Aleksandar Živković prethodno je u 66. minutu dosudio jedanaesterac za domaćina, kada je Bojan Mlađović igrao rukom posle udarca glavom Filipa Pavišića, ali je posle konsultacije s VAR-om poništio svoju odluku.

Posle nekompletnog kola, Metalac i Novi Pazar zauzimaju 13. i 14. poziciju na tabeli sa po četiri boda.

Novi Pazar u sledećem kolu gostuje lazarevačkoj Kolubari, a Metalac igra protiv Vojvodine u Novom Sadu.

Spartak je čitav posao završio za sat vremena igre, pošto su preko Srđana Hrstića u 37. minutu poveli sa 1:0, da bi Nikola Srećković u 60. minutu bio precizan za 2:0.

Jeidni gol za Radnik, koji je nakon isključenja Milana Jezdimirovića u 73. minutu imao igrača više do kraja, postigao je Uroš Milovanović sa penala 11 minuta pre kraja utakmice.