Zahuhtava se trka za šampionat Engleske.

Čak 21 gol postignut je na utakmicama 4. kola Premijer lige u terminu od 16 časova.

Mančester siti je pobedio Kristal Palas nakon velikog preokreta rezultatom 4:2 (0:2).

U prvom poluvremenu je ekipa koju predvodi Patrik Vijera postigla dva gola nakon prekida.

Prvo je Džon Stouns loše reagovao i postigao je autogol u 4. minutu, pa je Joakim Andersen u 21. povećao prednost.

Palas je na poluvreme otišao sa dva gola razlike, ali ni to nije bilo dovoljno.

Ekipa Pepa Gvardiole je furiozno krenula drugi deo meča i Bernardo Silva je već u 53. minutu postigao prvi gol za „građane“.

Onda je na scenu stupio Erling Holan, koji je het-trikom za 19 minuta obezbedio trijumf svojoj ekipi, a Norvežanin je bio precizan u 62. minutu, 70. i 81. minutu.

Čelsi je nakon velike borbe pobedio Lester rezultatom 2:1.

Oba gola za „plavce“ je postigao Rahim Sterling (47. i  63. minut), dok je Harvi Barns u 67. minutu postigao počasni gol za „lisice“.

Čelsi je od 28. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Konor Galager.

Liverpul je bio ubedljiv protiv Bormuta 9:0, a na meču je debitovao i Stefan Bajčetić.

Brajton je bio bolji od Lidsa 1:0, dok su Brentford i Everton podelili bodove u Londonu (1:1).