Neverovatan dan u Premijer ligi završen je čudesnom pobedom fudbalera Aston Vile u susretu sa šampionom Liverpulom. Pošto je Totenhem popodne deklasirao u gostima Mančester junajted sa 6:1, izabranici Jirgena Klopa prošli su slično pošto su potučeni sa 7:2!

Ne pamti se kada se dogodilo da dva kluba sa severozapada Engleske u istom danu budu tako nokautirani.

Na „Vila parku“, dominirali su trostruki strelac Oli Voktins te dvostruki strelac i trostruki asistent, Džek Griliš, a Jirgenu Klopu ovo je bio najteži poraz u karijeri.

Posle katastrofalne greške Adrijana, Votkins je u četvrtom minutu zatresao mrežu „redsa“, da bi letošnje pojačanje Aston Vile u 22. minutu još jednom pogodio za 2:0.

Mohamed Salah je vratio nadu Liverpulu golom u 33. minutu, ali do odlaska na odmor MekGin je u 35. i Votkins je postigao het-trik uz potvrdu VAR-a da je sve bilo regularno.

Ros barkli, koji je pozajmljen ovog leta Aston Vili iz redova Čelsija, pogodio je u 55. minutu za velikih 5:1, da bi Salah u 60. smanjio na 5:2.

Ali ni tu nije bio kraj, reprezentativac Džek Griliš je u 66. i 75. minutu postigao još dva gola za domaći tim i tako zaokružio neverovatnu partiju ekipe iz Birmingema.