Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Bornmut na gostovanju rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Kazemiro u devetom minutu makazicama. Ipak, domaći su imali dve prilike da izjednače već u prvom poluvremenu.

Obe je propustio Dominik Solanke, najpre u 28. minutu kada je uspeo da nadmudri nekoliko protivničkih defanzivaca, ali mu je šut odbranio David de Hea.

Potom je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena šutirao glavom iznad prečke. Imao je i Junajted dobru šansu preko Vuta Veghorsta u 63. minutu. Nakon ove pobede, Junajted je četvrti na tabeli sa 69 bodova, dok je Bornmut 14. sa 39.

Liverpul je na „Enfildu“ odigrao 1:1 protiv Aston Vile. Oli Votkins je promašio penal za ekipu iz Bormingema u 22. minutu.

Pet minuta kasnije, Džejkob Remzi je doveo goste u prednost. Kodi Gakpo je zatresao mrežu za domaći sastav u 55. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Roberto Firmino možda je i poslednji put u dresu Liverpula zatresao mrežu u tom 90. minutu, i tako postavio konačan rezultat.

Fulam je na svom terenu remizirao sa Kristal Palasom 2:2. Oba gola za domaći sastav postigao je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović. Za Kristal Palas u strelce su se upisali Odson Eduar i Džoel Vord.

Everton je uspeo da „iščupa“ bod protiv Vulverhemptona golom u 10. minutu nadoknade drugog poluvremena koji je postigao Jeri Mina. Utakmica se završila 1:1.