Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na svom terenu Vulverhempton rezultatom 2:0 u 36. kolu Premijer lige.

„Crveni đavoli“ došli su u prednosti u 32. minutu pogotkom Antonija Marsijala. Vulverhempton nije gotovo ništa napravio u napadu a podatak da gosti nisu šutnuli u okvir, dok je Junajted to učinio devet puta, govori o tome koliko je domaćin bio dominantan.

Konačan rezultat postavio je Alehandro Garnaćo u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Mančester junajted trenutno je četvrti na tabeli sa učinkom od 66 bodova, dok je Vulverhempton 13. sa 40 bodova.

Aston Vila je pobedila Totenhem 2:1 u dramatičnoj utakmici. Džejkob Remzi postigao je gol već u osmom minutu, Daglas Luiz je duplirao prednost.

Hari Kejn je realizovao penal u 90. minutu i uveo utakmicu u dramatičan završetak. Hjung-Min Son je izjednačio u sedmom minutu sudijske nadoknade, ali je gol poništen na intervenciju sudija iz VAR sobe. Aston Vila i Totenhem imaju identičan učinak sa po 57 bodova i dele šestu poziciju.

U isto vreme, Čelsi i Notingem Forest remizirali su u Londonu 2:2, Kristal Palas je slavio protiv Bornmuta 2:0, Fulam je poslao Sautempton u Čempionšip golovima Karlosa Vinisijusa i povratnika Aleksandra Mitrovića, dok su ranije u subotu Lids i Njukasl odigrali nerešeno 2:2.