Futsal reprezentacija Portugala odbranila je titulu šampiona Evrope, nakon što je u nedelju u finalu pobedila Rusiju sa 4:2.

Portugalci su ponovili identičan scenario koji im se desio i u prvom meču na prvenstvu, u kom su igrali protiv Srbije.

„Orlovi“ su, iako oslabljeni tada poveli sa dva gola, igrali su izvanredno, ali su do kraja popustili i poklekli, te potom bili eliminisani.

Rusija je povela sa 2:0 golovima Sokolova u 10. i Afanasijeva u 13. minutu. Do kraja poluvremena Portugal je uspeo da smanji rezultat golom Paka u 19. minutu.

U drugom poluvremenu Portugal je dominirao na terenu i uspeo da preokrene rezultat golovima Koelja u 27. i 32. i Varela u 40. minutu.

Portugal je stigao do druge titule evropskog šampiona, dok je Rusija zabeležila šesti poraz u finalima. Najboljim igračem turnira proglašen je Ziki.

Ranije u toku dana, Španija je osvojila treće mesto, pobedivši Ukrajinu sa 4:1.

BONUS VIDEO: Minhenska tragedija 1958. i gubitak za fudbal koji je nemoguće nadoknaditi