Fudbaleri Porta pobedili su u gostima Tondelu rezultatom 3:1 i praktično su obezbedili titulu prvaka Primeira lige, pošto je Benfika ponovno kiksnula, odigravši nerešeno sa Famalikaom.

Benfika je remizirala u gostima protiv Famalikaa (1:1) i zaostaje čak osam bodova za liderom, te je jasno je da su lisabonski „orlovi“ daleko i da je nemoguća misija da zaustave Porto da posle dve godine vrati titulu na stadion „Dragao“.

Teško je poverovati da će „zmajevi“ prokockati ogromnu prednost u preostala tri kola. Očekuju ih dva meča kod kuće sa Sportingom i Moreirenseom, dok u poslednjoj utakmici gostuju Bragi.

Porto se protiv Tondele mučio u prvih 45 minuta kada su mreže mirovale, da bi u nastavku „slomili“ otpor rivala.

Prvo je rezervista Danilo Pereira pogodio posle kornera Aleksa Telesa, prednost je udvostručio Musa Marega, da bi Fabio Fereira iz penala overio pobedu Porta.