Fudbaleri Milana odigrali su i drugi put ove sezone nerešeno, sa Veronom (2:2), dok je Bolonja na svom stadionu poražena od Napolija sa 0:1 u mečevima 7. kola Serije A.

Milan je i pored nerešenog rezultata sačuvao čelnu poziciju na tabeli sa 17 bodova, ali treba reći da su u poslednji čas Zlatan Ibrahimović i drugovi izbegli da prvi put ove sezone teren napuste pognutih glava u jednom prvenstvenom meču.

Osetila se nervoza u igri Milana posle onog poraza u Ligi Evrope od Lila (0:3), a i ove večeri na „San Siru“ bilo je svega – dva autogola, promašen penal i još podosta šansi.

Verona je povela u šestom minutu preko Baraka, lopta je posle kornera pogodila prečku, Barak je najbolje reagovao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Prekid se u 19. minutu ponovo pokazao kao slaba tačka roso-nera – posle skraćenog kornera sa leve strane i odbijene lopte, Zakanji je utirao, lopta je pogodila Kalabriju i prevarila Donarumu za 0:2.

Potom peh i sa druge strane, u 27. minutu Manjani je postigao autogol i Milan je tako smanjio na 1:2.

Zlatan Ibrahimović je u 65. minutu imao priliku da izjednači, ali je putirao kao u američkom fudbalu, lopta je otišla visoko preko prečke gola Verone.

Kalabriji je u 90. minutu VAR poništio gol, ali u nadoknadi, tri minuta kasnije, Ibrahimović se iskupio za promašaj sa bele tačke.

Nadvisio je sve u kaznenom prostoru i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Na „Renato Dalari“ Bolonja je ugostila Napoli. Tim iniše Mihajlovića nije iskoristio svoje prilike, posebno u drugom poluvremenu, tako da je presudio gol Viktora Osimana u 23. minutu.

Bolonji je ovo bio drugi poraz, a Napoliju peta pobeda.