Veljko Paunović
Veljko Paunović; Foto: News Images / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri Redinga savladali su Fulam sa 2:1 u okviru osmog kola engleskog Čempionšipa.

Meč se igrao na stadionu Fulama, koji je do ovog kola bio prvoplasiran na tabeli.

Reding, koji sa klupe predvodi srpski trener Veljko Paunović poveo je u 19. minutu preko Edžarije, da bi isti igrač udvostručio prednost početkom drugog poluvremena.

Fulam je bio opasniji i konkretniji rival tokom cele utakmice, a odnos u šutevima u drugom poluvremenu bio je 14:1 za tim u kojem nastupa Aleksandar Mitrović.

Ipak, nisu uspeli da stignu prednost Redinga, već su samo postigli počasni pogodak u 86. minutu. Strelac je bio Muniz Rodrigo, na Mitrovićevu asistenciju.

Šefild junajted, čiji je trener Slaviša Jokanović, nakon nešto slabijeg početka sezone, uspeo je da se stabilizuje i da na poslednja tri meča ostvari dve pobede i remi.

U okviru ovog kola pobeđen je Hal siti i to u gostima sa 3:1.

Strelci za Jokanovićev tim bili su napadač Bili Šarp, kao u Džon Igan, koji je postigao dva gola. Počasni gol za domaćina postigao je Luis Poter u 74. minutu.